Strona główna > Bez kategorii > Rosyjski monarchista Mikołaj Truszałow o Putinie

Rosyjski monarchista Mikołaj Truszałow o Putinie

Co sądzicie o Putinie oraz jego polityce? Wydaje się, że w Rosji istnieje silna propaganda pro-putinowska, która opisuje go jako „silnego człowieka na trudne czasy”. Ale – czy to prawda?

Większość Rosjan – z powodu swojej mentalności i długiej tradycji politycznej – wspiera rządy autorytarne. To wykorzystywali komuniści, a teraz zwolennicy Putina. Rosja teraz naprawdę potrzebuje narodowego dyktatora, takiego jak Franciszek Franco. Ale Putin to nie Franco, on jest republikaninem i liberałem, tylko trochę bardziej konserwatywnym niż jego dawni przyjaciele i współpracownicy z liberalnej opozycji. Aby utrzymać się u władzy, był zmuszony dokonać drobnych ustępstw na rzecz społeczności konserwatywnej i prawosławnej.

Ta dyktatura nie jest jednak narodowa, ale antynarodowa (antyludowa), siła Putina oparta jest na oligarchach i wielkiej armii skorumpowanych urzędników. Pomimo jego wizerunku silnego przywódcy Rosjanie są zmęczeni jego siłą. Putin utrzymuje się tak długo tylko dlatego, że ludzie nie widzą wciąż alternatywy dla niego.

Czytaj cały wywiad pod adresem:

Źródło: http://www.legitymizm.org/rozmowa-mikolaj-truszalow

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.