Strona główna > Bez kategorii > Rosyjscy naukowcy przewidują początek epoki lodowcowej w 2014 r.

Rosyjscy naukowcy przewidują początek epoki lodowcowej w 2014 r.

antarktydaRosyjscy naukowcy od dawna poddają w wątpliwość nachalnie promowaną tezę o globalnym ociepleniu i przewidują wystąpienie w najbliższych latach globalnego ochłodzenia.  Kierownik Laboratorium „VNIIGAZ” (ВНИИГАЗ) Władimir Bashkin i Rauf Galiulin z Instytutu Podstawowych Problemów Biologicznych Rosyjskiej Akademii Nauk opublikowali artykuł, w którym odrzucają zupełnie antropogeniczny wpływ na globalny klimat, redukując wszystko do wieloletniego cyklu aktywności słonecznej.

Ostatni okres ocieplenia, kiedy średnia temperatura wzrosła o 0,7 stopni Celsjusza, trwa od początku rewolucji przemysłowej w drugiej połowie XVIII wieku. Zakłada się, że globalne ocieplenie obserwowane w ciągu ostatnich 50 lat, ma miejsce głównie ze względu na wpływ człowieka, przede wszystkim w wyniku emisji dwutlenku węgla, który powoduje efekt cieplarniany. Według autorów procesy, które obserwujemy, to „naturalne cykliczne zmiany klimatu”, ocieplenie w naturalny sposób przychodzi po „małej epoce lodowcowej”, a następnie przychodzi nowy okres ochłodzenia.

Autorzy uważają, że wpływ emisji gazów cieplarnianych nie jest zbyt wysoki, ponieważ masa atmosfery ziemskiej to około 18 375 000 mld ton, a emisja około 9 mld ton gazów cieplarnianych to zaledwie 0,00005%. Przy takim wzroście stężenia jest mało prawdopodobne, aby globalne zmiany, w tym zmiany klimatu, były wywołane przez człowieka.

W. Bashkin i R. Galiulin przewidują teraz początek procesu globalnego ochłodzenia, które już pośrednio potwierdzili analizując charakter krzywej anomalii temperaturowych po 2000 roku. Według nich „Mała Epoka Lodowcowa” rozpocznie się w 2014 roku, a szczyt minimalnej temperatury nastąpi w połowie wieku. Początkowy spadek temperatury będzie bardzo wolny, a po dziesięciu latach ochłodzi się bardziej. Taka „Mała Epoka Lodowcowa” była ostatnio na Ziemi na przełomie XVII-XVIII wieku. Według autorów publikacji ochłodzenie wystąpi z powodu gwałtownego spadku mocy promieniowania Słońca, jako jedynego źródła energii dla Ziemi, a zatem będącego głównym czynnikiem zmieniającym klimat.

Źródło: podrobnosti.ua
Za: zmianynaziemi.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.