Strona główna > Bez kategorii > ROSJANIE ZMIAŻDŻYLI „ŻYDOMASOŃSKĄ ŻMIJĘ” W OSOBIE NAPOLEONA

ROSJANIE ZMIAŻDŻYLI „ŻYDOMASOŃSKĄ ŻMIJĘ” W OSOBIE NAPOLEONA

Źródło:http://ruskline.ru/news_rl/2012/06/30/russkij_narod_sokrushil_masonskogo_zmiya_yavivshegosya_v_obraze_napoleona/

Data publikacji: 30.06.2012

Tłum. RX

Refleksje profesora Igora Frojanowa na 200-lecie napoleońskiej inwazji.

200 lat temu, 12 czerwca 1812 roku, a dokładniej w nocy 12 czerwca, Napoleon Bonaparte na czele Armii „dwunastu języków” wtargnął w granice Rosji przekraczając rzekę Niemen. Rozpoczęła się Wojna Ojczyźniana 1812 roku charakteryzująca się mnóstwem przykładów męstwa, bohaterstwa i poświęcenia narodu rosyjskiego. O znaczeniu tej wojny i następstwach inwazji napoleońskiej na Rosję mówi w wywiadzie udzielonym „Russkoj narodnoj linii” znany rosyjski historyk, profesor Państwowego Uniwersytetu Petersburskiego, doktor nauk historycznych, Igor Jakowliewicz Frojanow.

„Przede wszystkim powiem kilka słów o Napoleonie, o jego stosunku do tak zwanej Wielkiej Rewolucji Francuskiej z końca XVIII wieku. Jest to konieczne, ponieważ epoka napoleońska łączy się ściśle, wręcz splata się z epoką rewolucyjną poprzedzającą cesarskie rządy Napoleona, chociaż w literaturze historycznej i publicystyce często przeciwstawia się reżim stworzony przez Napoleona temu państwowemu i politycznemu systemowi, który powstał podczas rewolucji. Myślę jednak, że jest to ogniwo jednego i tego samego łańcucha. Napoleon jest owocem, dziecięciem Rewolucji „Francuskiej”. Rewolucjoniści obaliwszy rządy monarchiczne we Francji, zniszczywszy „stary porządek” starali się ustanowić „nowy porządek” i, jak się szybko okazało, także „nowy porządek świata”. Rewolucja „Francuska” jest nie tylko zjawiskiem, a dokładniej mówiąc, zjawiskiem wewnętrznym Francji, ale przede wszystkim wydarzeniem o znaczeniu światowym podobnym do Rewolucji Październikowej z 1917 roku. To wszechświatowe znaczenie Rewolucji „Francuskiej” doskonale rozumieli  intelektualiści, od Karamzina do Lenina. I rzeczywiście, rewolucja była pomyślana jako początek przewrotu rewolucyjnego w świecie, w tamtym czasie w Europie. Stąd i „wojny rewolucyjne” niosące na bagnetach zmiany rewolucyjne do sąsiadujących z Francją krajów.

Już wtedy postawiono sobie za zadanie ustanowienie takiego porządku światowego, którego istotą było połączenie (obojętnie czy siłowo czy dobrowolnie) państw narodowych w jedno państwo światowe. A dla twórców tego państwa obojętna była forma polityczno-ustrojowa tego państwa, czy to będzie republika światowa, czy może monarchia światowa. W istocie było to dla nich obojętne, albowiem chodziło głównie o państwo światowe, które miało powstać dzięki stworzeniu światowej monarchii lub światowej republiki. Napoleon po prostu postanowił, zrealizować to jedno z podstawowych masońskich marzeń, które na nasze nieszczęście realizuje się także i w naszych czasach. Ale wtedy najpotężniejszą przeszkodą na drodze realizacji żydomasońskich planów stała Rosja. Trzeba było ją podzielić i w ten sposób zniszczyć. Napoleon spróbował to przeprowadzić. Postawiwszy przed sobą zadanie stworzenia światowego imperium zamierzał przesunąć Rosję w głąb Azji, za Ural, przyłączając jej europejską część do tego swojego imperium światowego. Oczywiste były, z punktu widzenia polityki zewnętrznej, motywy i przyczyny agresji Napoleona przeciwko Rosji popychające Francję do wojny. Jednakże nie w nich leżał sens wojen napoleońskich.

Już wtedy istniejące światowe elity ponadnarodowe wyznaczyły zadanie stworzenia nowego świata, nowej „uniwersalnej cywilizacji”. Plany te legly w gruzach z powodu Rosji. Naród rosyjski zmiażdżył „żmiję żydomasońską”. Właśnie na tym, przede wszystkim, polega zasługa Rosji wobec całej ludzkości, wobec całego ówczesnego świata. Architekci państwa światowego musieli skoncentrować się na pracy w obalaniu tronów i ołtarzy. Potrzeba było na to całych 100 lat. I dopiero na początku XX wieku w wyniku I Wojny Światowej nastąpił upadek największych europejskich monarchii czemu towarzyszył stały atak na chrześcijaństwo, który trwa po dzień dzisiejszy”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.