Strona główna > Rosja > Rosjanie: To Żydzi odpowiadają za zgon dziesiątków ludzi w pożarze w Kemerowo

Rosjanie: To Żydzi odpowiadają za zgon dziesiątków ludzi w pożarze w Kemerowo

THE FORWARD – Nie upłynęło dużo czasu żeby pojawiły się antysemickie oskarżenia po wybuchu pożaru w kinie w syberyjskim mieście Kemerowo w niedzielę, w którym zginęły 64 osoby [w tej liczbie 41 stanowiły dzieci]. Dzisiaj rosyjskie media społecznościowe  roją się od zarzutów, wskazujących na Żydów jako organizatorów pożaru w przeddzień Passover.

Przeczytaj koniecznie: Rozmyślania Wielkopiątkowe

„Jest wiele pytań” – powiedział biznesman z Kemerowa, Artyom Nikiforow, mający wielu przyjaciół w tych mediach, w video zamieszczonym na Facebooku, które błyskawicznie się rozeszło. „Chcę zwrócić waszą uwagę na to – nie wierzę w przypadek. Ta tragedia miała miejsce w przeddzień żydowskiego święta Passover”. Nikiforow zauważył, że kilka rosyjskich katastrof wydarzyło się wokół żydowskich świąt. „Dla mnie jest to czysta rytualna ofiara Wybranego Narodu. Nie wierzę w te przypadki”.

„W Kemerowie miała miejsce masowa rzeź ‚Gojów'” – wpisał rosyjski Gloger Andrej Iwliew na swoim VK” / posted on his VK profile. „Pozostaje pytanie: kiedy Rosjanie obudzą się po [żydowskim] narkotyku?”

Rosyjscy urzędnicy dalej badają co dokładnie wywołało ogień, wskazując na luźne standardy bezpieczeństwa i korupcję jako przyczyny. Zdaniem śledczych, wyjścia awaryjne w kinie były nielegalnie zablokowane, wyłączony system komunikacyjny z publicznością, zepsuty system alarmowy, a dzieci były zamknięte w sali kinowej. Prezydent Władimir Putin, ponownie wybrany w tym miesiącu, przyleciał do miasta i obiecał, że odpowiedzialni za „zbrodnicze zaniechanie” zostaną ukarani.

Oskarżenia w Internecie pojawiły się w czasie większej narodowej debaty, kiedy mieszkańcy Kemerowa i i Rosjanie w całym kraju – wchodzą na media społecznościowe by wyrazić wątpliwości co do oficjalnej liczby ofiar, nalegając, że liczby są dużo wyższe nić informują rząd i media. Putin stanowczo zaprzeczył tym zarzutom.

Pewien teoretyk spiskowy / One conspiracy theorist on LiveJournal zasugerował, że pośród wielu skorumpowanych beneficjentów tych którzy oryginalnie wybudowali centrum handlowe w Kemerowo są Żydzi – „Zbliża się ich święto – Pesach. I gdzie są Żydzi tam zawsze jest krew, przemoc i zło – sami Żydzi mówią o tym w swojej Torze (Stary Testament)”. Inny bloger – „Zapiski narodowego liberała” napisał / wrote: „Spalenie Rosjan w centrum handlowym Kemerowo „Zimowa wiśnia” jest tylko ofiarą rytualną, rodzajem wisienki na torcie”.

Mieszkanka Moskwy Elena Guszina napisała na FB, że dzieci nie zmarły, a raczej zostały porwane przez Żydów „przed Passover”. „40 dzieci nie spaliły się” – księgowa Elena Guszina napisała na FB. „One zniknęły bez śladu. Natychmiast musimy ich szukać przed świętem Passover, kiedy zostaną wykrwawione jako „ofiary”.

Władimir Suworow, rosyjski obywatel mieszkający w Nowym Jorku, zamieścił zdjęcie żydowskiego kalendarza z rosyjsko-żydowskiego portalu Toldot.ru, i zauważył bliskość tragedii do Passover. „Gdzie są zdjęcia/filmy ze szpitali zalanych ofiarami?” – zapytał. „W naszej erze cyfrowej niemożliwe jest żeby nawet jeden człowiek nie fotografował tego co powiedziano”.

https://theuglytruth.wordpress.com

Tłum. Ola Gordon / http://chomikuj.pl/OlaGordon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *