Strona główna > Bez kategorii > Rosjanie nie wykluczają rezygnacji Assada?

Rosjanie nie wykluczają rezygnacji Assada?

źródło: http://www.portal.arcana.pl

Bliscy współpracownicy Władimira Putina, jak i sam prezydent, zaprzeczają by prowadzone były rozmowy na temat ewentualnej rezygnacji przywódcy Syrii. Tymczasem Aleksander Orłow, rosyjski ambasador we Francji, stwierdził publicznie, że takie rozwiązanie jest jednym z najbardziej prawdopodobnych scenariuszy. 

W wywiadzie dla jednej z francuskich rozgłośni radiowych Orłow dowodził, że Baszar al-Assad jest w zasadzie gotowy do „przejścia na emeryturę”. Chciałby jednak by dokonało się to „w normalny, cywilizowany sposób”. Według rosyjskiego dyplomaty rezygnacja prezydenta jest tylko kwestią czasu. „Myślę, że będzie mu trudno utrzymać się po wszystkim, do czego doszło w Syrii” – dodał.

Orłow podkreślił również, że Moskwa nie wiąże się w szczególny sposób z osobą prezydenta. Jej stanowisko wynika zaś z uniwersalnej zasady nieingerencji w sprawy wewnętrzne innych państw. „Rosja zrobiła wszystko co można, aby przekonać syryjski rząd do rozmów. Państwa Zachodu zrobiły to samo w stosunku do opozycji” – dodał.

Ministerstwo Informacji Syrii kategorycznie zaprzeczyło rewelacjom przekazanym przez rosyjskiego ambasadora. Oświadczenie syryjskiego ministra wyemitowano w rządowej telewizji.

Źródło: pik.tv

Komentarz: Jak widać i słychać „obrońca” uciśnionych Putler po medialnym spektaklu przystępuje do realizacji zaplanowanej i klasycznej już żydowskiej farsy „ratowania pokoju” i zagrożonego narodu, jak w przypadku Iranu, Jugosławii, Serbii, Libii. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.