Strona główna > Rosja > Rosja zamierza dokonywać ataków powietrznych przeciwko ISIS w Syrii?

Rosja zamierza dokonywać ataków powietrznych przeciwko ISIS w Syrii?

W niedzielnym przemówieniu w Cytadeli w Płd Karolinie, republikański kandydat na prezydenta, Scott Walker, powiedział, że nie pokona się ISIS w Syrii dopóki nie zostanie obalony rząd Bashara al-Assada.

a
Rosyjski Mig

Walker powiedział, że tak długo jak prezydent Bashar Assad „będzie u władzy, a Iran, jego patron będzie miał bazę operacyjną w Damaszku”, ISIS nie da się pokonać.

„Ale powiem to wyraźnie: pokonanie ISIS i wycofanie się Iranu będzie wymagało większych amerykańskich funduszy” – powiedział Walker. „Dlatego musimy zrobić więcej by zwerbować i wspierać bojowników w Syrii, którzy sprzeciwiają się obu – ISIS i Assadowi”.

Wcześniej w tym miesiącu, rząd Obamy autoryzował ataki powietrzne przeciwko ISIS w Syrii, ale polityka Obamy wobec Syrii wywołała krytykę ze strony republikanów i demokratów, wielu z których chce silniejszej reakcji na grupę terrorystyczną.

Ale amerykańskie ataki powietrzne wkrótce zmierzą się z konkurencją rosyjską.

Zachodni dyplomaci mówią, że do Syrii przybył korpus ekspedycyjny, i będzie działał, zdaniem izraelskiego portalu YNet, jako rosyjska baza operacyjna.

http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4696268,00.html

„W najbliższych tygodniach tysiące rosyjskich wojskowych mają przybyć do Syrii, w tym doradcy, instruktorzy, logistycy, personel techniczny, członkowie dywizji ochrony lotniczej i piloci, którzy będą obsługiwać samolot” – pisze Alex Fishman.

„Obecna struktura korpusu ekspedycyjnego jest nadal nieznana, ale nie ulega wątpliwości, że rosyjscy piloci wykonujący loty bojowe na syryjskim niebie na pewno zmienią istniejącą dynamikę na Bliskim Wschodzie”.

Obecność rosyjskiego wojska na syryjskim niebie zwiększy możliwość incydentów z USA, zwłaszcza jeśli Ameryka przyjmie bardziej agresywną postawę wobec syryjskiego rządu.

Wcześniej w tym miesiącu Ameryka rozpoczęła ataki powietrzne przeciwko ISIS w Syrii z tureckiej bazy lotniczej w Incirlik.

Kurt Nimmo

Źródło: http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=120955

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.