Strona główna > Rosja > Rosja – Wzrost poziomu biedy do 22 milionów ludzi

Rosja – Wzrost poziomu biedy do 22 milionów ludzi

Ubóstwo w Rosji. 22 miliony biedaków!

a1

Liczba biednych w Rosji wzrosła do 22 milionów ludzi, oświadczyła wicepremier rządu rosyjskiego, Olga Gołodiec. Nazwała tę liczbę krytyczną.

„Niestety, prognozy potwierdzają się.Według oficjalnej statystyki liczba biednych osiągnęła 22 miliony ludzi. To punkt krytyczny” – oświadczyła Gołodiec w programie telewizji „Rossija 24”.

Wcześniej „Ros-stat” informował, że liczba Rosjan z dochodami poniżej minimum egzystencji, w pierwszym kwartale 2015 roku, zwiększyła się o 3,1 miliona ludzi w porównaniu do roku ubiegłego i wyniosła 22,9 miliona ludzi.

Wzrost poziomu biedy w tym roku, według danych podanych przez władze, uwarunkowany jest znacznym zwiększeniem wielkości minimum egzystencji w wyniku wysokiej inflacji.

W porównaniu z rokiem ubiegłym poziom minimum egzystencji w Rosji, według danych „Ros-stat”, w pierwszym kwartale 2015 roku zwiększył się do 9 tysięcy 662 rubli miesięcznie na głowę z 7 tysięcy 688 rubli.

Rosyjskie ministerstwo finansów wcześniej proponowało zmniejszenie indeksacji świadczeń socjalnych w kraju w celu zaoszczędzenia środków budżetowych. Rząd poparł tę inicjatywę jednakże Olga Gołodiec nalegała na indeksację świadczeń socjalnych w pełnym wymiarze.

Za:http://3rm.info/main/57949-olga-golodec-o-nischete-v-rossii-22-milliona-bednyh.html

Data publikacji: 14.07.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *