Strona główna > Rosja > Rosja – Wymiana dowodów tożsamości na biometryczne

Rosja – Wymiana dowodów tożsamości na biometryczne

W Rosji papierowe dowody tożsamości będą wymienione na biometryczne dowody tożsamości.

a

Ministerstwo Komunikacji i Łączności Federacji Rosyjskiej jest już technicznie gotowe do uruchomienia pilotażowego projektu wymiany papierowych dowodów tożsamości obywateli Federacji Rosyjskiej na biometryczne dowody tożsamości ale w tym celu trzeba koniecznie przyjąć szereg przepisów uzupełniających. O tym fakcie poinformował dziennikarzy minister komunikacji i  łączności Federacji Rosyjskiej, Nikołaj Nikiforow.

– „Jesteśmy gotowi nawet od 1 lipca 2015 roku do rozpoczęcia ale na razie decyzji nie podjęto, dodatkowo opracowujemy różne techniczne i prawne szczegóły” – powiedział minister.

Według ministra, decyzja może zostać zatwierdzona w postaci poprawek do obowiązujących przepisów dekretem prezydenta Federacji Rosyjskiej albo innymi aktami prawnymi.

Ministerstwo chce uruchomić pilotażowy projekt wydawania elektronicznych dowodów tożsamości w czterech regionach, na Krymie, w Sewastopolu, w Rostowie i w Krasnodarze. Ponadto dowody tożsamości będą wydawane na zasadzie dobrowolności.

– „Nowoczesny dowód tożsamości będzie podobny do prawa jazdy” – powiedział Nikiforow. Będzie to karta zbliżeniowa pozwalająca na sczytywanie elektronicznego podpisu. Jednocześnie cała informacja będzie przechowywana w postaci elektronicznej. Szef Ministerstwa Komunikacji i Łączności zauważył, że nowy format dowodu tożsamości będzie bezpieczniejszy od papierowego dowodu tożsamości.

Za: http://www.biometrics.ru/news/bumazhnie_pasporta_rossijan_zamenjat_na_biometricheskie/

Data publikacji: 27.04.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *