Strona główna > Rosja > Rosja – Wszystko dla ludu czyli umierajcie w milczeniu

Rosja – Wszystko dla ludu czyli umierajcie w milczeniu

Wszystko dla ludu…umierajcie milcząc. W Smoleńsku podczas ćwiczeń rozpędzono wiec, niezadowolonych ze wzrostu cen, mieszkańców.

a22

W Smoleńsku podczas ćwiczeń siły bezpieczeństwa zlikwidowały zamieszki wywołane przez wzrost cen na usługi komunalne i opłaty mieszkaniowe. Obecni podczas ćwiczeń podkreślili sprawne działania OMON-u i SOBR-u. Zresztą video poświadcza, że tłum statystów nie próbował zbytnio przerwania otaczającego go dziurawego „kordonu”.

O ćwiczeniach pisze miejska strona internetowa smoldaily. Przedsięwzięcie zorganizowano na terenie zawodowego szkolenia sił bezpieczeństwa. Zebrano tam oddziały ochrony porzędku publicznego oraz jednostki sił specjalnych OMON i SOBR. Według założeń, w miejscowości „Zwiezdnyj” mieszkańcy otrzymali rachunki z podwyższonymi cenami na usługi komunalne i na opłaty mieszkaniowe. Niezadowoleni wyszli na nielegalną demonstrację.

Administracja rejonowa z dzielnicowymi, próbowała wyjaśnić sytuację ale żadne argumenty nie mogły uspokoić rozwścieczonego tłumu, ktory rozpoczął obrzucanie urzędników i dzielnicowych butelkami i dymnymi petardami. Przybyłe, w celu spacyfikowania awanturników, siły specjalne rozstawiły ogrodzenie z drutu kolczastego i rozbiły tłum na dwie części otaczając go kordonem.

Inicjatorzy zamieszek zostali dowiezieni na komisariat policji w celu dalszego dochodzenia a grupa śledczo-operacyjna przystąpiła do zbierania dowodów. Ćwiczenia obserwował szef smoleńskiego wydziału Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na okręg smoleński, pułkownik policji Dmitrij Gutyra. Podziękował on wszystkim uczestnikom i podkreślił wysoki poziom wyszkolenia policjantów w likwidacji masowych zamieszek.

Za: http://3rm.info/main/62514-vse-dlya-naroda-umirayte-molcha-v-smolenske-na-ucheniyah-razognali-miting-nedovolnyh-cenami-zhiteley-video.html

Data publikacji: 24.04.2016

Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *