Strona główna > Rosja > Rosja – Wszystkie rosyjskie dzieci to dawcy organów

Rosja – Wszystkie rosyjskie dzieci to dawcy organów

Dnia 8 lipca premier Federacji Rosyjskiej, Dmitrij Miedwiediew (żyd Mendel), odwiedził naukowe Centrum Chirurgii Sercowo-naczyniowej im. Bakuliewa, informuje służba prasowa Ruchu „Rodzina, Miłość, Ojczyzna” (według danych medialnych).

Miedwiediew (Mendel) wśród swoich
Miedwiediew (Mendel) wśród swoich

Kierownik Centrum, Leo Bokeria, zwrócił się do niego z prośbą o jak najszybsze przyjęcie ustawy o dziecięcej transplantacji serca, która „już jest opracowana ale jeszcze nie przyjęta”, w tym celu żeby rosyjskie dzieci mogły otrzymywać pomoc medyczną związaną z transplantacją serca a Rosji.

a44

Minister Zdrowia, Weronika Skworcowa, potwierdziła, że odpowiednia ustawa już jest przygotowana przez Ministerstwo Zdrowia. Premier zwrócił się do niej z pytaniem: „Jeżeli ustawa już jest przygotowana to czy wszyscy są gotowi ją poprzeć?” Otrzymawszy twierdzącą odpowiedź, Miedwiediew powiedział: „Będziemy przyjmować”.

W tym przypadku mowa jest o pośmiertnym pobieraniu organów, kiedy u dawcy, w chwili pobierania organu, stwierdzono śmierć mózgu ale powinien on jeszcze być żywy, a organ pobierany od niego powinien być w czasie niezakłóconego bicia serca i sztucznego oddychania.

UWAGA! Zaleca się włączenie tłumaczenia za pomocą automatycznego translatora.

„Transplantacja – „Domniemana zgoda” (film Arkadija Mamontowa)”

Za: http://dsnmp.ru/v-rossii-gotovitsya-zakon-o-prevrashhenii-vseh-detey-v-potentsialnyih-donorov-organov/

Data publikacji: 16.07.2016

Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

76 + = 83