Strona główna > Rosja > Rosja – W Moskwie płonie Nowodiewiczyj Monastyr

Rosja – W Moskwie płonie Nowodiewiczyj Monastyr

W Moskwie płonie Nowodiewiczyj Monastyr. Pożar gasi ponad 100 ludzi i dziesiątki jednostek straży pożarnej (video).

W moskiewskim Nowodiewiczym Monasterze zapaliło się drewno budulcowe. Według danych MCzS (Ministerstwo Spraw Nadzwyczajnych) powierzchnia pożaru zajmuje 100 metrów kwadratowych.

W gaszeniu pożaru bierze udział kilkadziesiąt jednostek sprzętu specjalnego i ponad 100 ludzi. Płonie dzwonnica. Płomienie sięgają na wysokość 10 piętra zwykłego bloku mieszkalnego. Według strażaków zwykły sprzęt do gaszenia pożaru nie sięga na taką wysokość.

Ażeby poradzić sobie z ogniem ratownicy sprowadzili kilka specjalistycznych wysięgników przeciwpożarowych a także samochody z najpotężniejszymi systemami podawania wody.

Sytuację komplikuje silny wiatr dmący na dużej wysokości. Z tego powodu na razie nie udaje się ograniczyć pożaru. Według ostatnich danych MCzS (Ministerstwa Spraw Nadzwyczajnych) w walce z ogniem bierze udział 113 ludzi i 29 jednostek straży pożarnej.

https://www.youtube.com/watch?v=zOmU3XBCIbg

Za: http://3rm.info/main/55621-molniya-v-moskve-gorit-novodevichiy-monastyr-pozhar-tushat-bolee-100-chelovek-i-desyatki-edinic-spectehniki-video.html

Data publikacji: 16.03.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *