Strona główna > Rosja > Rosja – W całym kraju Lekcje Tolerancji

Rosja – W całym kraju Lekcje Tolerancji

W całym kraju lekcje tolerancji przygotowywane są przez federalną agencję i Muzeum Żydowskie.

„Ze swoim kazaniem do obcej świątyni”

Obchody „tolerancji”: Federalna Agencja ds.Narodowościowych i Muzeum Żydowskie przygotowują razem w całym kraju Lekcje Tolerancji. Jak donoszono w końcu października, szef FADN Rosji (Federalna Agencja ds. Narodowościowych Rosji – tłum.) i dyrektor generalny Federalnego Naukowo-Metodycznego Centrum w Dziedzinie Psychologii i Pedagogiki Tolerancji, rabin Alieksandr Boroda, podpisali porozumienie o współpracy.

a440

„Pierwszym krokiem w ramach współpracy będzie przygotowanie i rozpowszechnienie projektów metodycznych w sprawie przeprowadzania w instytucjach i organizacjach oświatowych Rosji Lekcji Tolerancji, dopasowanych do świętowania Międzynarodowego Dnia Tolerancji w dniu 16 listopada” – mówi się w informacji o planach świętotowania w przyszłych latach.

Specjaliści z Centrum Tolerancji opracowali programy dla młodszych, średnich i starszych klas. Na lekcji uczniowie napiszą słowo „świat” a także swoje imię w 86 językach. Z uczniami ćwiczyć się będzie tatarskie, żydowskie, dagestańskie, udmurtskie i baszkirskie przysłowia. W starszych klasach Lekcja Tolerancji nakierowana będzie, w pierwszej kolejności, na formowanie, niedopuszczalnej dla normalnego człowieka, „międzykulturowej biegłości” i na rozumienie pewnych „prawidłowości organizowania międzykulturowego dialogu”.

„Lekcja Tolerancji jest globalnym projektem oświatowym” – przyznał rabin Boroda. „Ma on w zamierzeniu wprowadzenie tolerancji do społeczeństwa i profilaktykę międzyetnicznych konfliktów. Mamy nadzieję, że zajęcia w tym temacie, które odbędą się w szkołach Rosji, i Międzynarodowy Dzień Tolerancji, będą pomyślnym początkiem w realizacji innych oświatowych i naukowo-badawczych programów realizowanych w ramach współpracy Centrum Tolerancji i Federalnej Agencji ds. Narodowości”.

W rzeczywistości społeczny termin „tolerancja” (z medycyny „brak odporności na przeciwciała”) jest analogiem duchowego pojęcia „ekumenizm”. I to i to drugie może być uzasadnione tylko przy obecności właściwego fundamentu, jak to było w czasach prawosławnej monarchii, państwowotwórczego ruskiego ludu w wymiarze społecznym i państwowotwórczej religii – Prawosławia.

Wtedy ekumenizm przybiera pierwotne znaczenie, połączenie się wszystkich w łonie Powszechnej Cerkwi Prawosławnej, a tolerancja jest poszanowaniem wolności wyboru człowieka w ramach świeckiego prawa opartego na Prawie Bożym. Jak na razie to obserwujemy globalny program wszczepiania społeczeństwu nie sprzeciwiania się złu i wszczepiania antychrześcijańskiego postulatu o równości wszystkich religii.

Tolerancja - broń masowego degenerowania ludzi
Tolerancja – broń masowego degenerowania ludzi

Za: http://protivkart.org/main/7253-uroki-tolerantnosti-po-vsey-strane-gotovyat-federalnoe-agenstvo-i-evreyskiy-muzey.html

Publikacja: 20.11.2015

Tłumaczenie: Tamara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.