Strona główna > Rosja > Rosja – USA wykupują rosyjskie media

Rosja – USA wykupują rosyjskie media

Nowa fala planu Dullesa. USA rozpoczęły wykupywanie rosyjskich mediów. 

a,a

Właścicielem grupy firm „Rugion”, sieci rosyjskich portali w 42 miastach Rosji, może zostać „Hearst Shkuler Media”. Ta transakcja jest aktywnie omawiana w przestrzeni medialnej Południowego Uralu. Firma „Hearst Shkuler Media/Inter Media Group” w marcu ubiegłego roku już została właścicielem portalu „E1” w Jekatierunburgu „, wykupiwszy go od „Wympiełkoma”.

Na razie komentarzy odnośnie transakcji nie ma. Szeregowi pracownicy powołują się na to, że nie posiadają informacji a kierownictwo OOO”Rugion” mówi nie o transakcji ale o negocjacjach w sprawie połączenia firm. Zauważmy, że „Hearst Shkulev Media/Inter Media Group” na dzień dzisiejszy jest właścicielem całego szeregu mediów wśród których jest „ELLE”, „Antienna-Tieliesem”, „Star Hit”, „Va-banque” a także dziesiątka portali, w tym nie tylko „E1” w Jekatierunburgu ale i „PRM” w Permie.

Sprzedaż przez „Wympiełkom” portalu „E1” wyjaśniono tym, że firma pozbywa się nierentownych aktywów. I teraz właścicielem portalu w Jekatierinburgu jest OOO „Hearst Shkuler Digital Ural”, firma-córka „Inter Media Group”.

Jak wspomina „Polit-on-line”, dokumenty byłego pracownika CIA i NSA, Edwarda Snowdena, demaskującego totalną inwigilację całego świata przez służby specjalne USA, pokazują, że Ameryka i Wielka Brytania aktywnie wykorzystują sieci społecznościowe Twitter, YouTube i Facebook do wywoływania protestów w różnych krajach, do zamieszczania dezinformacji i pro-zachodniej propagandy opozycyjnej. Teraz kolej przyszła i na rosyjskie media jako takie.

Jak poinformował reporter „The Guardian”, Glenn Grunwald, służby specjalne Zachodu „traktują sieci społecznościowe jako wygodny środek do manipulowania świadomością społeczną”. Takim sposobem  popularne demotywatory na których oficerowie USA piszą: „Jestem Krymczanką, córką oficera” albo „olewają ruskich kufajkarzy w sieciach społecznościowych”, są nawet niezbyt dalekie od prawdy.

Za: http://www.pravda.ru/news/society/19-02-2015/1249172-usa-0/3rm.info/main/55007-novaya-volna-plana-dallesa-ssha-nachali-skupku-rossiyskih-smi.html

Data publikacji: 20.02.2015

Przeklad: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *