Strona główna > Rosja > Rosja – USA przygotowują nuklearną prowokację wobec Rosji

Rosja – USA przygotowują nuklearną prowokację wobec Rosji

Ekspert: USA przygotowują prowokację nuklearną przeciwko Rosji.

aa,aa

Waszyngton zaślepiony swoim dążeniem do światowej dominacji i w celu jej osiągnięcia nie cofnie się przed niczym, pisze amerykański dziennikarz Steven Landman w swoim artykule dla „Global Research”.

Według danych Landmana, USA przygotowują nową prowokację,  przeciwko Rosji, na terytorium ukraińskim ale tym razem z zastosowaniem broni jądrowej. Waszyngton postrzega Moskwę jako głównego przeciwnika geopolitycznego w Eurazji i dlatego głównym jego celem jest zmiana reżimu w Rosji „albo za pomocą „kolorowej rewolucji” albo za pomocą wojny”, pisze amerykański dziennikarz Steven Landman na stronicach „Global Research”.

W opinii Landmana podobne ambicje amerykańskiego rządu są skrajnie niebezpieczne ponieważ niosą ze sobą „zagrożenie dla pokoju w całym świecie”. Ażeby pozbawić Rosję wpływu a jednocześnie osłabić Unię Europejską, drugiego swojego konkurenta na scenie światowej, USA zamierzają zorganizować „jeszcze jedną prowokację” na Ukrainie, podobną do tej z zestrzelonym malezyjskim samolotem pasażerskim, przekonany jest Landman.

Powołując się na rosyjskiego ekonomistę i politologa, Michaiła Dieliagina, dziennikarz zasugerował możliwy scenariusz operacji mającej na celu położenie kresu stosunkom pomiędzy Moskwą a Brukselą.

Według wersji dziennikarza, władze USA spróbują zdetonować w strefie ukraińskiego konfliktu „taktyczną głowicę jądrową” oskarżając o to Rosję. Jak pisze Landman, cytując Michaiła Dieliagina, siły NATO już dostarczyły do estońskiego portu Paldiski „ładunek radioaktywny”, który według niektórych danych, nie jest „odpadem promieniotwórczym”.

Może to świadczyć o tym, że Waszyngton wkrótce wprowadzi swój plan w stadium realizacji, uważa autor artykułu. „Celem jest zniszczenie stosunków pomiędzy Rosją a Unią Europejską. Wstrzymanie handlu. Zerwanie normalnych kontaktów politycznych. Być może zablokowanie rosyjskich mediów w krajach Zachodu i w Japonii” – przypuszcza Landman.

Jednocześnie tego rodzaju prowokacja całkowicie pozbawi stronę rosyjską możliwości udowodnienia swojej niewinności ponieważ zebranie danych w strefie wybuchu będzie niemożliwe, podkreśla dziennikarz.

„To będzie 11 września na sterydach” – stwierdził on ironicznie. Waszyngton jest zaślepiony swoim dążeniem do światowej hegemonii, przekonany jest Landman. Dla USA jedynym pokojowym wyjściem z tego „szaleństwa” jest „pieriestrojka” zaproponowana niedawno przez Michaiła Gorbaczowa, podsumowuje Landman.

Za: http://3rm.info/publications/53445-ekspert-ssha-gotovyat-yadernuyu-provokaciyu-protiv-rossii.html

Data publikacji: 17.12.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *