Strona główna > Rosja > Rosja – System totalnej kontroli w działaniu…

Rosja – System totalnej kontroli w działaniu…

Totalna kontrola w działaniu…W moskiewskim metro będą skanowane twarze wszystkich pasażerów.

a1

Do końca bieżącego roku w moskiewskim systemie metropolitalym planowane jest uruchomienie tak zwanego „systemu video inteligentnego monitoringu”, który przypomocy 20 tysięcy „inteligentnych” kamer będzie dokonywał skanowania twarzy i będzie ujawniał podejrzanych pasażerów a także podejrzane przedmioty, to znaczy takie pozostawione bez opieki. Powiedział o tych planach szef moskiewskiego metro Dmitrij Piegow, donosi agencja TASS.

„Do końca roku planujemy uruchomienie video-systemu inteligentnego monitoringu. W ramach programu bezpieczeństwa transportowego bardzo długo przygotowywaliśmy konkurs o którym ogłaszaliśmy. Wreszcie wszystko jest ukończone, wykonawca jest. Teraz trwają prace nad wprowadzeniem systemu. Myślę, że on bardzo nam pomoże w kontaktach z pasażerami. Przy czym nie tylko w zakresie identyfikacji potencjalnie niebezpiecznych osób i przedmiotów ale i w zakresie regulacji przepływu pasażerów, podejmowania decyzji operacyjnych jak i w zakresie długoterminowego planowania” – powiedział Piegow w wywiadzie dla gazety „Izwiestia”. Wyjaśnił on, że system wymaga instalacji specjalnych kamer przy wejściach na stacje i na peronach.

„Nowe kamery będą skanować twarz każdego pasażera przy wejściu a następnie będą go dalej obserwować, pomagając tym samym pracownikom policji i inspektorom służby bezpieczeństwa w ich odpowiedzialnej pracy” – powiedział szef mokiewskiego metro.

Za: http://3rm.info/main/62419-totalnyy-kontrol-v-deystvii-v-moskovskom-metro-otskaniruyut-lica-vseh-passazhirov.html

Data publikacji: 18.04.2016

Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *