Strona główna > Rosja > Rosja – Telewizja rządzi…

Rosja – Telewizja rządzi…

Podstawowym źródłem informacji dla większości Rosjan wciąż pozostaje telewizja, każdego dnia ogląda ją 69 procent społeczeństwa.

Na drugim miejscu jest Internet z 60 procentami korzystających. 30 procent słucha radia, a 11 procent czyta papierowe gazety.

Aż 63 procent Rosjan uważa państwową telewizję za pewne źródło informacji. Natomiast o wiarygodności internetowych newsów przekonanych jest tylko 18 procent surfujących do sieci. Wiadomościom z serwisów społecznościowych dowierza 15 procent.

Informacjom z zagranicznych kanałów telewizyjnych skłonnym jest ufać 3 procent Rosjan.

Z jednej strony ocena dziennikarzy jest ogólnie pozytywna, lecz z drugiej respondenci zdają sobie sprawę, że często reprezentują oni interesy swojego kierownictwa, manipulują opinią publiczną i uprawiają propagandę. 53 procent Rosjan jest przekonanych, że uprawiający zawód dziennikarza podatni są na wpływy. Około 30 procent uważa ich za niezależnych.

Za największy autorytet spośród telewizyjnych i radiowych żurnalistów  uważają Władimira Sołowiowa. Wśród piszących na pierwszym miejscu jest Dymitrij  i zamordowana w 2006 roku Anna .

Od redakcji. Uznając prawo każdego do wybierania własnych autorytetów, nie możemy odmówić sobie komentarza. Otóż gdyby oceniać rosyjskich dziennikarzy według ich poparcia dla Kremla w skali od 0 (brak poparcia) do 100 (całkowite poparcie), to Politkowska otrzymałaby 0 punktów, natomiast Sołowiow 150.

Adam Bukowski

Za: https://kresy24.pl/telewizja-rzadzi/

Data publikacji: 23.10.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.