Strona główna > Rosja > Rosja – Szaman-antyputinista trafił do szpitala psychiatrycznego. Władze zarzucają mu ekstremizm

Rosja – Szaman-antyputinista trafił do szpitala psychiatrycznego. Władze zarzucają mu ekstremizm

Jakucki szaman Aleksandr Gabyszew przemierzał pieszo Rosję, by wygnać złego ducha-Putina.

„Szaman-wojownik”, jak o sobie mówi Aleksandr Gabyszew. Zdj. ykt.ru

Według doniesień mediów Gabyszew miał zostać przewieziony do szpitala psychiatrycznego w Jakucku i tam czekać na wyniki badań. Ponadto jak poformował portal Mbk.news, koordynator organizacji „Prawozaszczitnaja otkrytka” Aleksiej Prianisznikow, wobec szamana wszczęto sprawę karną. Na podstawie 280.1 Kodeksu Karnego jest on podejrzany o publiczne wzywanie do działań ekstremistycznych.

W internecie pojawiło się nagranie Gabyszewa, który stwierdził, że został już wypuszczony ze szpitala, a władze odnoszą się do niego „właściwie”. Jednak według innych źródeł został zwolniony tylko na jeden dzień, aby mógł skontaktować się z bliskimi i ze swoimi zwolennikami i uspokoić ich, że wszystko z nim w porządku.

Gabyszew poinformował ich, że czeka na proces i ma nadzieję, że wszystko odbędzie się „w ramach prawa i sprawiedliwości”. Wezwał swoich zwolenników do zachowania spokoju, a towarzyszy podróży poprosił, „by sobie odpoczęli”. Ci jednak zapowiadają kontynuowanie wyprawy.

Szaman ruszył w drogę w kwietniu br. Na początku szedł samotnie, wkrótce zaczęli do niego dołączać inni ludzie. Szaman zdążył już przejść prawie 3 tys. km. W Czycie, mieście w regionie zabajkalskim zebrał kilkusetosobową demonstrację pod hasłem „Rosja bez Putina”. Gdy w pobliżu stolicy Buriacji Uład-Ude zatrzymano dwóch jego współpracowników – w mieście doszło do spontanicznej demonstracji, które przekształciła się w kilkudniowy wiec przeciwko fałszerstwom wyborczym.

Do Moskwy planował dotrzeć w 2021 r.

– „Uryj ajchał!!! (po jakucku „chwała”). Jestem szamanem z Jakucji, idę do Moskwy „wypędzać W.W. Putina”. Wzywam ochotników, by przyłączyli się do mojego pokojowego pieszego protestu o wolność. Idę poprzez całą Rosję i budzę naród” – ogłosił w swoim apelu zamieszczonym w Instagramie.

Szaman uważa rosyjskiego prezydenta za złego demona. Jak twierdzi, tam, gdzie pojawia się Putin – występują gwałtowne kataklizmy, gdyż przyroda w ten sposób stara się oczyścić.

jb/belsat.eu wg mbk.news

Patrz także: https://belsat.eu/pl/news/rosja-uprowadzono-szamana-ktory-chcial-wygnac-z-moskwy-putina/

Za: https://belsat.eu/pl/news/szaman-antyputininsta-trafil-do-szpitala-psychiatrycznego-wladze-zarzucaja-mu-ekstremizm/

20.09.2019

One thought on “Rosja – Szaman-antyputinista trafił do szpitala psychiatrycznego. Władze zarzucają mu ekstremizm

  1. Putinolodzy dziś upijają się szampanem. Dzielny i niezwyciężony Putin pokonał niebezpiecznego i straszliwego szamana!

    Putinowski raj został ocalony!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *