Strona główna > Rosja > Rosja – Symbole władzy – ” kremlowcy ” prowadzą politykę prozachodnią

Rosja – Symbole władzy – ” kremlowcy ” prowadzą politykę prozachodnią

Rosja – Symbole władzy. Maskując się patriotyczną retoryką ” kremlowcy ” prowadzą prozachodnią politykę.

aass

W czasach sowieckich istniała praktyka regularnego szkolenia politycznego. Uważano, że ideowi wykładowcy przenoszą do mas najnowsze poglądy partyjnej teorii dotyczące  podstawowych procesów społecznych. W latach gorbaczewowskiej „pieriestrojki” w szeregach lektorów zaczęli pojawiać się ludzie o liberalnych poglądach, nosiciele „nowego myślenia”. W epoce późnej gorbaczewszczyzny większość „polit-wykładowców” należała już do innej partii, partii otwarcie liberalnej, prozachodniej ale składającej się, co symptomatyczne, z byłych ideowych komunistów.

Minione lata wielokrotnie potwierdziły słuszność powiedzenia „durnia nieszczęście uczy”.

Dzisiaj spora liczba ludzi nauczyła się widzieć za występami tych lub innych działaczy politycznych, za publikacjami w mediach, za konkretnymi działaniami urzędników, prawdziwe, ukryte znaczenia i zachowania, podyktowane całkowicie egoistycznymi pobudkami.

Obecne wydarzenia ukraińskie generują zwiększoną uwagę nawet w stosunku do, wydających się drobnymi lub symbolicznymi, demarche „kremlowców”. Każdy uważny człowiek może wiele zaczerpnąć z codziennego studiowania informacji z półoficjalnych źródeł. W dniach ofensywy „kijowskich” na Noworosję trudno było znaleźć w telewizyjnych wiadomościach spójny obraz informacyjny dotyczący bieżących wydarzeń. Po słynnym marcowym posiedzeniu Zgromadzenia Federalnego, które udzieliło Putinowi prawa do użycia siły na Ukrainie i które nazwało kijowski reżim zbrodniczym i banderowskim, te sformułowania zaczęły się stopniowo rozmywać.

Dzisiaj w leksykonie półoficjalnych mediów zostały one zastąpione innymi, takimi jak: „władze Ukrainy”, „strefa prowadzenia operacji antyterrorystycznej”, „ukraińskie siłowiki”, „siły zbrojne Ukrainy”. Analogiczne zmiany dokonały się w stosunku do określeń republik południowego wschodu Ukrainy. Teraz one są: „tak zwane”, „samozwańcze”. Dotknęło to i ich przywódców: „tak zwany premier”, „tak zwany minister obrony”, itd. Albo weźmy chociażby historię amerykańskich fast food’ów. „Rospotriebnadzor” ujawnił w produktach McDonald’a wiele szkodliwych składników. Właściwie jest to sekret poliszynela.

Jeszcze w latach 70-tych ubiegłego wieku kiedy obywatele sowieccy nie wąchali tych produktów to w licznych krajach Europy i Ameryki Łacińskiej odbywały się potężne demonstracje przeciwko amerykańskiej, trującej żywności. Od tego czasu minęło 40 lat i oto, w końcu, w Moskwie tymczasowo zamknięto żarciodajnie McDonald’a. Ale po pierwszej, wywołanej tym wydarzeniem fali informacyjnej, zabrzmiało szeleszczące oświadczenie wicepremiera Dworkowicza, że, ponoć, o całkowitym zakazie „big maków” nie może być mowy. Dlaczego „nie może”? Dlatego, że Dworkowicz tak zadecydował?

Jeszcze jeden przykład. „Spierbank” pod kierownictwem Grefa otworzył linię kredytową dzięki której finansowany jest ukraiński przemysł zbrojeniowy. Próby niektórych mediów aby dowiedzieć się co podyktowało taką dobroczynność w stosunku do, wrogiego wobec Federacji Rosyjskiej, kijowskiego reżimu, zakończyły się niczym. I są to zaledwie niektóre, przypadkowo wybrane, fakty, które wypłynęły na powierzchnię informacyjnego „morza”.

A są i takie, które nie wypływają. Na przykład obecny rząd, ustami jego szefa, ogłosił niedawno o zamiarze podwyższenia akcyzy paliwowej i wprowadzenia podatku od sprzedaży. Ekonomiści słusznie uważają, że to posunięcie ostro pogorszy sytuację gospodarki i wywoła wzrost cen. Jednocześnie w budżecie Federacji Rosyjskiej są, jak się okazuje, kolosalne środki, do siedmiu bilionów rubli według stanu na koniec lipca, które nie są wykorzystywane a, co więcej, są zamrożone. I znowu, dlaczego? I po co, w końcu, były ideowy komunista Putin, wprowadził bardzo specyficzne „kontr-sankcje”, które jednakże, cokolwiek by nie łgały oficjalne media, przede wszystkim uderzają nie w gospodarkę Zachodu ale uderzają w ludność Federacji Rosyjskiej?

Za: http://3rm.info/50631-simvoly-vlasti.html

Data publikacji: 8.09.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *