Strona główna > Rosja > Rosja – Świętokradztwa w cerkwiach

Rosja – Świętokradztwa w cerkwiach

„Radykalna modernizacja cerkiewnego życia”: Świętokradztwa w świątyniach. Kapłani są „za”!

a3

Patriarcha Cyryl, jak zawsze, formułuje swoje myśli bardzo pięknie i przekonująco. I, jak zawsze, są one, na pierwszy rzut oka, nienagannie sformułowane, starannie maskując ich prawdziwy sens i cele czyli radykalną modernizację (powinno być judeomasonizację – tłum.) życia cerkiewnego, w tym wypadku jego sakralnego jądra – nabożeństw (obrzędów liturgicznych).

Ci, którzy są zorientowani w temacie to dobrze wiedzą, że za tym całym gadaniem kryje się i odbywa się postępująca (naszym zdaniem gwałtownie) profanacja nabożeństw. Tak więc, przykładowo, w całym szeregu parafii, z polecenia patriarchy wprowadzane są osobne „liturgie dziecięce” na których śpiewa chór dziecięcy.

Byłoby to zupełnie normalne gdyby jednocześnie nie skracano kanonu eucharystycznego (dzieciom, jak to mówią, ciężko jest wytrzymać całe nabożeństwo) czego czynić absolutnie nie wolno ponieważ w czasie nabożeństwa kapłani powinni zdążyć przeczytać w ołtarzu swoje modlitwy konsekracyjne.

Przeistoczenie Świętych Darów możliwe jest jedynie w kontekście pełnego odmówienia anafory i modlitw epiklezy. A tutaj samo tainstwo (!) (sakrament) składa się w oferze jakimś misjonarsko-szkoleniowym celom (co jest całkowicie typowe dla współczesnego cerkiewnego modernizmu).

Kontynuowana jest pełzająca rusyfikacja tekstów liturgicznych, stopniowe przejście z języka sakralnego , staro-cerkiewno-słowiańskiego na współczesny język rosyjski co także jest niewątpliwą profanacją. Z polecenia patriarchy Cyryla konsekwentnie rozmywana jest surowa tradycja prawosławna, który to proces rozpoczęto jeszcze w latach 80-tych XX wieku, w pierwszej kolejności w kierowanych przez niego leningradzkich szkołach duchownych, które są obecnie prawdziwymi gniazdami cerkiewnego modernizmu (powinno być judeomasonizmu – tłum.) i „udzisiejszawiania”.

Już w tamtych czasach instytucje szkolne słynne były z nietypowej dla Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej swobody obyczajowej. To właśnie stamtąd wyszedł jeden z najbardziej podstępnych i złych „modernizatorów” (neo-obnowlieńców) naszych czasów, zatwardziały herezjarcha, ponad-etatowy duchowny eparchii moskiewskiej, Gieorgij Koczietkow. To właśnie tam, do dzisiaj, rozkwita literacki własowiec w sutannie, protojerej Gieorgij Mitrofanow.

To, że właśnie eksperyment tego „gniazda piskląt Nikodema” był wymieniony w jego wystąpieniu programowym jako wzorzec, chyba nie niesie ze sobą poważnego pozytywnego wpływu na dalszy rozwój naszego cerkiewnego śpiewu.

https://www.youtube.com/watch?v=iiGBQpGMlK8

https://www.youtube.com/watch?v=EklP9ACgzAg

UWAGA! SUPLEMENT!

a99

Cyryl Gundiajew – patriarcha czy oligarcha?

Dlaczego patriarcha Gundiajew nosi takie nazwisko.

Prywatne życie żyda Gundiajewa o ksywie Cyryl

https://www.youtube.com/watch?v=abIjrOT5m3g

a4

Za: http://www.sobor2008-narod.ru/2767-radikalnaya-modernizaciya-cerkovnoy-zhizni-koschunstva-v-hramah-svyaschennosluzhiteli-za-video.html

Publikacja: 9.12.2016

Tłumaczenie Tamara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *