Strona główna > Rosja > Rosja – Spotkanie ze starym kumplem, wrogiem Chrystusa

Rosja – Spotkanie ze starym kumplem, wrogiem Chrystusa

Łże-metropolita Iłłarion (Hilarion) spotkał się z rabinem Schneier’em.

Dnia 22 listopada 2017 roku w Moskwie w budynku Cerkiewnego Instytutu Studiów Podyplomowych i Doktoranckich im. świętych Cyryla i Metodego miało miejsce spotkanie przedstawiciela Wydziału Zewnętrznych Stosunków Cerkiewnych Moskiewskiego Patriarchatu, rektora OCAD, metropolity wołokolamskiego Iłłariona (Hilariona) z prezesem amerykańskiej Fundacji „Zew Sumienia” (The Appeal of Conscience Foundation), rabinem Arthur’em Schneier’em.

a11

W spotkaniu wziął także udział sekretarz-skarbnik Fundacji „Zew Sumienia” Steven Dorn, małżonka rabina Elisabeth Schneier. Uczestnikami spotkania ze strony Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej byli protojerej Pietr Pieriekriestow i sekretarz OCAD (Cerkiewny Instytut Studiów Podyplomowych i Doktoranckich im. świętych Cyryla i Metodego) ds. stosunków międzywyznaniowych, kapłan Dimitrij Safonow.

Rozmówcy omówili miejsce i rolę dialogu międzywyznaniowego w kwestii utrzymania pokoju, która stała się szczególnie aktualna w świetle wysokiego napięcia politycznego w świecie. Podkreślono, że współdziałanie przywódców religijnych na fundamencie wspólnych wartości moralnych może wnieść wielki wkład w poprawianie amerykańsko-rosyjskich stosunków. Rabin Schneier podkreślił także pozytywną rolę dialogu religijnego dla utworzenia sprzyjającej sytuacji społecznej i atmosfery wzajemnego zrozumienia.

Najważniejszym punktem międzyreligijnego współdziałania jest obrona chrześcijan i przedstawicieli innych tradycyjnych religii Bliskiego Wschodu i Afryki przed prześladowaniami i stworzenie warunków dla ich powrotu do rodzinnych miejsc, zauważyli uczestnicy spotkania. Mając na uwadze praktyczną realizację takiej współpracy, metropolita Iłłarion i rabin Arthur Schneier omówili plany przeprowadzenia konferencji międzynarodowej na ten temat.

Fundacja „Zew Sumienia” była założona w 1965 roku w celu rozwijania dialogu i dobrych stosunków pomiędzy tradycyjnymi religiami światowymi i jest ona jedną z najbardziej znanych i wpływowych organizacji międzywyznaniowych w USA. Historia wzajemnych stosunków Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej i Fundacji „Zew Sumienia” liczy sobie ponad 40 lat.

a,a

a2

Za: http://3rm.info/main/69595-vstrecha-so-starym-drugom-vragom-hrista-lzhm-ilarion-vstretilsya-s-ravvinom-shnayderom.html

23.11.2017

Szrapnel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *