Strona główna > Rosja > Rosja – Spotkanie Putina z żydowskimi kuratorami

Rosja – Spotkanie Putina z żydowskimi kuratorami

Rosja – Moskwa.8 lipca. Agencja InterFax.

a222

W Federacji Wspólnot Żydowskich Rosji (FJOR) oczekuje się, po spotkaniu prezydenta Władimira Putina z zagranicznymi rabinami, omówienia problemu antysemityzmu i prób rehabilitacji nazizmu.

„Przede wszystkim ważne jest przedyskutowanie tematu Holocaustu z okresu II Wojny Światowej. Wśród rabinów są tacy, którzy przeżyli Holocaust, oni mają swoje osobiste, dramatyczne, przeżycia”

-powiedział we wtorek korespondentowi „Interfax-Religia”, przed spotkaniem z szefem państwa, prezes FJOR, Alieksandr Boroda. Ponadto, według niego, nie mniej ważna jest ocena dzisiejszej sytuacji związanej:

„z antysemityzmem w Europie i ogólnie w świecie, z ksenofobią, z rehabilitacją nazizmu i przesunięciem akcentów w świecie w kwestii postrzegania wartości życia ludzkiego, wartości wolności”.

Jak poinformowało we wtorek Biuro Prasowe Kremla, na spotkaniu Władimira Putina z rabinami, które odbędzie się 9 lipca na Kremlu, oczekuje się omówienia wspólnych działań w kwestii zapobiegania rewizji historii, walki z neo-nazizmem i neo-faszyzmem, ksenofobią i antysemityzmem. W spotkaniu wezmą udział, w szczególności, rabini z Izraela, Austrii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Holandii i Francji.

Za: http://3rm.info/48774-vstrecha-putina-s-kuratorami.html

Data publikacji: 9.07.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.