Rosja – Rozszerzanie zakresu morderczych szczepień dzieci

Ministerstwo Zdrowia Federacji Rosyjskiej proponuje rozszerzenie grupy ryzyka pośród dzieci w zakresie szczepień.

a2

Ministerstwo Zdrowia Federacji Rosyjskiej zwiększyło liczbę dzieci należących do grupy ryzyka w ramach kalendarza szczepień profilaktycznych.

Odpowiedni projekt dyrektywy został opublikowany na portalu projektów normatywnych aktów prawnych. Dokument wnosi zmiany do dyrektywy „O zatwierdzeniu krajowego kalendarza profilaktycznych szczepień według wskazań epidemiologicznych”.

Według projektu dyrektywy przewidziane jest powiększenie liczby dzieci w grupie ryzyka kosztem dzieci mających wady rozwojowe jelit, choroby nowotworowe a także wcześniaków i dzieci o zbyt małym ciężarze, pisze się w nocie wyjaśniającej.

W tym przypadku dzieci należące do grupy ryzyka otrzymają prawo do wakcynacji i rewakcynacji od razu przeciwko 5 infekcjom (błonica, krztusiec, tężec, polio i haemophilus influenzae).

Projekt dyrektywy daje prawo do wykorzystywania mono jak i kombinowanych immuno-biologicznych preparatów leczniczych w celu immunologicznej profilaktyki chorób zakaźnych. Przy wykorzystaniu kombinowanych immuno-biologicznych preparatów leczniczych pozwoli to na obniżenie iniekcyjnej ilości preparatu dla dzieci znajdujących się w grupie ryzyka, podkreśla się w dokumencie.

Ponadto projekt wprowadza zmiany w procedurze przeprowadzania profilaktycznych szczepień obywateli w ramach kalendarza szczepień profilaktycznych według wskazań epidemiologicznych  w zakresie ustalania wskazań dla przeprowadzenia szczepień dzieci inaktywowaną szczepionką dla profilaktyki polio według wskazań epidemiologicznych.

Wcześniej informowano, że premier Rosji Dmitrij Miedwiediew polecił „przestudiować kwestię uzupełniającego zakupu inaktywowanej szczepionki przeciwko polio w ramach krajowego kalendarza profilaktycznych szczepień a także kwestię zabezpieczenia w lekarstwa ludzi zakażonych wirusem HIV i ludzi chorych na gruźlicę”. Polecenie zostało wydane w wyniku spotkania dotyczącego spisu działań w kwestii zapewnienia zrównoważonego społeczno-gospodarczego rozwoju Federacji Rosyjskiej w 2017 roku.

a11

Za: http://protivkart.org/main/9835-minzdrav-predlagaet-rasshirit-gruppy-riska-sredi-detey-pri-provedenii-privivok.html

Data publikacji: 7.02.2017

Tłumaczenie Szrapnel

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *