Strona główna > Rosja > Rosja – Rozpoczęto implantację mikrochipów w szpitalach

Rosja – Rozpoczęto implantację mikrochipów w szpitalach

W Moskwie testowana jest usługa wizyt pacjentów u lekarza za pomocą łączności video. W ten sposób pacjenci będą mogli odbyć wizytę u lekarza „bez wychodzenia z domu”.

a

Moskwa, 18 kwietnia 2017 (agencja TASS). Wydział Technologii Informatycznych Moskwy przeprowadza testy przyjmowania pacjentów przez stołecznych lekarzy za pośrednictwem łączności video. Jak to powiedział szef Wydziału Technologii Informatycznych Moskwy Artiom Jermołajew, pacjenci będą mogli odbyć wizytę u lekarza „nie wychodząc z domu”.

„Próbujemy znaleźć optymalne rozwiazanie. Rzecz w tym, że video-konferencja (tele-most) z lekarzem po raz pierwszy jest zupełnie niemożliwa dlatego, że z tej usługi będą korzystać pacjenci, których lekarz zna. W przeciwnym wypadku jest to pozbawione jakiegokolwiek sensu. Obecnie tę usługę pilotujemy w szeregu przychodni zdrowia, próbujemy zrozumieć jak reaguje lekarz i jak reaguje pacjent” – powiedział Jermołajew.

Napomknął on także, że obecnie istnieją ograniczenia prawne nie pozwalające na przeprowadzanie takich konsultacji. „W czasie kiedy nasi koledzy pracują nad zmianą prawa to my testujemy technologie” – dodał Jermołajew.

Według niego Wydział Technologii Informatycznych Moskwy uważa za bardziej efektywne inwestowanie w różne urządzenia, gadżety, w przekazywanie informacji internetowo, on-line.

„Ażeby lekarz skontaktował się z pacjentem i ostrzegł go , że jeżeli będziesz nadal spożywał tyle cholesterolu to spotkamy się u mnie w gabinecie w ciągu dwóch, trzech tygodni” – podkreślił Jermołajew.

Źródło: http://tass.ru/moskva/4190474

Press Pictures: Copyright Siemens press photos may only be used for editorial purposes. The copyrights belong to Siemens AG, Munich/Berlin, and remain undiminished if the pictures are incorporated into an archive, either electronically or manually. Pictures used for editorial purposes, modified, duplicated and/or electronically altered must bear the credit "Siemens press picture". Commercial use or sale of the pictures and data, even in electronically manipulated form, is prohibited.

W następnym roku w stołecznych szpitalach zamierza się przetestować wydawanie pacjentom specjalnych bransolet umozliwiajacych szybki dostęp do historii medycznej pacjenta. Taka bransoleta  bardzo pomoże, jeżeli pacjent będzie znajdował się w narkozie, wyjaśnił zastępca dyrektora generalnego GKU „Informatyczno-analitycznego Centrum Ochrony Zdrowia”, Jewgienij Komarienko.

Według niego ta technologia na razie jest w stadium opracowywania. „Możliwości jest wiele, od zwykłego kodowania kreskowego (papierowe bransolety) do zastosowania mikrochipów. W niektórych przypadkach potrzebna jest tylko identyfikacja (pacjenta) a w innych trzeba pobierać dane o chorym pacjencie” – agencja „Moskwa” cytuje Komarienkę. Do końca kwietnia dostęp do danych pacjenta metodą on-linę będą miały wszystkie zespoły ambulansów ratownictwa medycznego.

„W momencie kiedy zespół rusza z pomocą to otrzymuje on dane o pacjencie, dostęp do jego karty elektronicznej a po zakończeniu wezwania zespół przekazuje informacje do leczącego pacjenta lekarza” – wyjaśnił Komarienko.

Lekarze pogotowia ratunkowego i ambulansu będą mogli porównywać wyniki poprzednich wizyt lekarskich, przepisywanych pacjentowi lekarstw, informacje o przewlekłych chorobach i alergiach pacjenta

Według materiałów: http://newsmsk.ru/article/18apr2017/videovrach.html

Za: http://protivkart.org/main/10280-vot-i-chipizaciya-prihodit-v-nashi-bolnicy.html

Data publikacji: 21.04.2017

Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *