Strona główna > Rosja > Rosja – Rosyjski deputowany: jeśli ktoś powinien płacić to Polska naszemu krajowi za wyzwolenie od Hitlera

Rosja – Rosyjski deputowany: jeśli ktoś powinien płacić to Polska naszemu krajowi za wyzwolenie od Hitlera

Konstantin Kosaczow, szef komisji spraw zagranicznych Rady Federacji, wyższej izby parlamentu Rosji, określił wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego z wywiadu dla „Bilda” jako „prowokacyjne”. Według deputowanego Aleksieja Puszkowa Polska ma wobec Rosji dług.

Wczoraj opisywaliśmy wywiad Jarosława Kaczyńskiego udzielony niemieckiemu „Bildowi”, gdzie poruszał on m.in. temat agresywnej polityki Rosji, nieobecności prezydenta Dudy na Światowym Forum Holokaustu, obecności niemieckich żołnierzy na wschodniej flance NATO i homoseksualizmu. Kaczyński mówił także o reparacjach wojennych od Rosji – ta wypowiedź wzbudziła żywe zainteresowanie Rosjan.

Kosaczow na Facebooku oświadczył, że „celowo prowokacyjne” są „wypowiedzi lidera polskiej partii rządzącej Prawo i Sprawiedliwość Jarosława Kaczyńskiego o jakoby należących się jego krajowi odszkodowaniach od Rosji, to jest od strony najbardziej poszkodowanej w II wojnie światowej”. Wypowiedzi te jego zdaniem są „próbą zatarcia dyplomatycznego fiaska z nieobecnością polskiego prezydenta w uroczystościach rocznicowych w Jerozolimie na V Światowym Forum Holokaustu”.

Rosyjski deputowany skrytykował także „polonocentryczne” stanowisko polskich polityków wobec wydarzeń II Wojny Światowej oraz współczesności. W jego opinii takie podejście „przeszkadza w uświadomieniu sobie prostego faktu: „Rosja nie ma na celu przeciwstawiania się Polsce za wszelką cenę w kwestiach historycznych”, a sama Polska ucierpiała podczas wojny „tak jak inne narody, nie więcej, ale i nie mniej”.

Kosaczow oświadczył również, że „ponad połowa Europy była sojusznikami Hitlera, bądź też – jak Polska – co najmniej nie pomogła w zapobieżeniu wojnie”.

Нарочито провокационные заявления лидера правящей польской партии "Закон и справедливость" Ярослава Качиньского о якобы…

Opublikowany przez Константин Косачев Sobota, 25 stycznia 2020

Inny członek Rady Federacji, Aleksiej Puszkow, na Twitterze napisał, że Warszawa ma dług nie do spłacenia wobec Rosji: „Jeśli ktoś powinien płacić to Polska naszemu krajowi za wyzwolenie od Hitlera”.

Kresy.pl / fakty.interia.pl / Twitter / Facebook

Za: https://kresy.pl/wydarzenia/rosyjski-deputowany-jesli-ktos-powinien-placic-to-polska-naszemu-krajowi-za-wyzwolenie-od-hitlera/

26.01.2020

One thought on “Rosja – Rosyjski deputowany: jeśli ktoś powinien płacić to Polska naszemu krajowi za wyzwolenie od Hitlera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.