Strona główna > Rosja > Rosja – Putinowski przełom…połowa Rosjan ma pieniądze jedynie na żywność i odzież…

Rosja – Putinowski przełom…połowa Rosjan ma pieniądze jedynie na żywność i odzież…

Prawie połowa rodzin rosyjskich przyznała, że wystarcza im pieniędzy jedynie na żywność i odzież a towary o dłuższej trwałości i dłuższym okresie użytkowania (takie jak chociażby smartphone, lodówka, meble, itd.), nie są już osiągalne, donosi o tym fakcie RBK.

Pieniądze jedynie na jedzenie i odzież znalazły się w grupie 49,8% rosyjskich rodzin. Najbardziej potrzebujące są młode rodziny spośród których na towary o dłuższej trwałości i dłuższym okresie użytkowania nie może pozwolić sobie 59,2%, a także rodziny niepracujących emerytów (57,9%).

Prawie 15% rosyjskich rodzin starcza pieniędzy jedynie na zakup jedzenia, natomiast zakup odzieży i opłaty rachunków za usługi komunalne, czynsze i media powodują już trudności. Najwięcej takich jest wśród rodzin wielodzietnych bo 28,3%, a także wśród rodzin niepracujących emerytów – 30,4%.

W Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym bezwzględna większość gospodarstw domowych (100 procent) stwierdziła, że nie ma wystarczającej ilości pieniędzy nawet na ubrania . W okręgu nowosybirskim udział takich rodzin wynosi 41,3 procent, w okręgu orłowskim – 39 procent, w Udmurtii – 34,9 procent.

Zdaniem ekspertów, ludzie, którzy mają wystarczająco dużo pieniędzy tylko na żywność i odzież, są już w obszarze ryzyka konsumenckiego. Mały szok konsumencki – awaria sprzętu AGD albo wstrzymanie wypłaty wynagrodzenia zmusza ich do zwiększenia oszczędności.

Wcześniej informowano, że w ciągu ostatniego półrocza około 40% Rosjan zaczęło więcej oszczędzać na jedzeniu i na niespożywczych towarach. Zmniejszyć poziom oszczędności udało się tylko 2% badanych.

UWAGA ! Zaleca się włączenie automatycznego translatora w celu przetłumaczenia video.

Za: https://3rm.info/main/75697-putinskij-proryv-u-poloviny-rossijan-nashlis-dengi-tolko-na-edu-i-odezhdu.html

Publikacja 28.05.2019

Tłumaczenie Tamara

One thought on “Rosja – Putinowski przełom…połowa Rosjan ma pieniądze jedynie na żywność i odzież…

  1. Ostatnio zauważyłem pewien trend, że polskojęzyczne podcieraczki kremlowskich żydów pokazują wieżowce z centrum Moskwy i to jest ich rzekomy dowód na bogactwo, wszelką szczęśliwość i zamożność Rosjan. Biedni, opętani kłamcy i fantaści, nawet kraje trzeciego świata w Azji czy płd. Ameryce mają drapacze chmur w miastach ale co z tego, jak wokół slamsy i bieda aż piszczy.

    Poniżej kremlowska podcieraczka nr 1 w Polin, towarzysz Jabłonov:

    https://www.youtube.com/watch?v=P9VvB0TQ1e0

    A to jej idol:

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Iwan_Sierow

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.