Strona główna > Rosja > Rosja – Putinowscy bogacze jeszcze bogatsi

Rosja – Putinowscy bogacze jeszcze bogatsi

Za miesiąc styczeń 2017 roku sumaryczny majątek 18 „rosyjskich” dolarowych miliarderów wzrósł o 7,9 miliardów dolarów! O tym fakcie donosi agencja TASS powołując się na „The Bloomberg Billionaires Index”. Najbardziej ze wszystkich za styczeń wzbogacił się współwłaściciel „UC Rusal”, Olieg Deripaska, którego kapitał powiększył się o 1,7 miliarda dolarów i osiągnął kwotę 7,8 miliarda dolarów!

a,a

Drugie miejsce zajął główny właściciel „Magnitogorskiego Kombinatu Metalurgicznego”, Wiktor Rasznikow, który w ciągu miesiąca wzbogacił się o 1,1 miliarda dolarów. Na trzecim miejscu znajduje się szef Rady Dyrektorów „Nowolipieckiego Kombinatu Matalurgicznego”, Władimir Lisin, którego majątek wzrósł z ciągu miesiąca o 941,5 miliona dolarów.

Na czwartym miejscu znajduje się właściciel „Eurochim”, Andriej Mielniczenko, który dodał sobie 898,5 miliona dolarów a na piątym miejscu założyciel „USM Holdings”, Aliszer Usmanow (przyrost 875 milionów dolarów). O więcej niż pół miliona dolarów wzbogacił się szef grupy „Renova”, Wechselberg (+ 697,7 milionów dolarów) i właściciel grupy „Onexim”, Michaił Prochorow (+ 633,7 milionów dolarów).

Powiększyć swoje kapitały w styczniu zdołało jeszcze dziewięciu miliarderów: Alieksiej Mordaszow (+ 437,5 milionów dolarów), Michaił Friedman (+ 317,1 milionów dolarów), Roman Abramowicz (+ 254,3 milionów dolarów), Gierman Chan (+ 218,4 milionów dolarów), Giennadij Timczenko (+183,6 milionów dolarów), Alieksiej Kuzmicziew (+162,8 milionów dolarów), Dmitrij Rybołowlew (+97,1 milionów dolarów), Wagit Alekperow (+48,6 milionów dolarów) i Leonid Michelson (+9,1 milionów dolarów).

Wzbogacić się o ponad 7% w ciągu dwóch miesięcy „rosyjskim” miliarderom, którzy okazali się głównymi beneficjentami wyników wyborów w USA, dopomógł szybki wzrost wartości akcji na moskiewskiej giełdzie.

Ogólnie w ciągu roku liczba dolarowych miliarderów w Rosji wzrosła z 90 do 96 osób. Wcześniej, przypomnijmy, magazyn Forbes podliczył, że po zwycięstwie Trumpa ich sumaryczny majątek zwiększył się o 29 miliardów dolarów. Jednocześnie trwa ciągły spadek dochodów i ogólnego poziomu życia zwykłych obywateli Rosji.

a01

Za: http://rusimperia-inf.ru/news/id29718.html

Data publikacji: 3.02.1017

Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *