Strona główna > Rosja > Rosja – Pułkownik Żilin: Putin „odpuścił” projekt Noworosja

Rosja – Pułkownik Żilin: Putin „odpuścił” projekt Noworosja

Rosja – Pułkownik Żilin: „Putin „odpuścił” projekt Noworosja „. Powstańcy pospolitego ruszenia przepuścili na donieckie lotnisko trzy KamAZy Sił Zbrojnych Ukrainy ze wsparciem osobowym i żywnością dla okupantów.

a8

W asyście OBWE ciężarówki dostarczyły okrążonym siłom ukraińskim żywność i 51 żołnierzy z Awdiejewki. Na donieckim lotnisku powstańcy pospolitego ruszenia zorganizowali dla armii ukraińskiej korytarz humanitarny w celu zapewnienia rotacji garnizonu i zaopatrzenia w żywność.

Ukraińscy żołnierze przyjechali na trzech KamAZach, z białymi flagami, w dwóch znajdowało się 51 żołnierzy bez broni i amunicji a w trzecim produkty żywnościowe. Z okrążonego terminalu lotniska powinno być wywiezionych 48 ukraińskich wojskowych.

Kolumna samochodowa przyjechała na lotnisko z Awdiejewki. Początkowo ciężarówki prowadzili ukraińscy wojskowi, przed wjazdem na lotnisko zmienili ich powstańcy pospolitego ruszenia. Lotnisko im. Siergieja Prokofiewa przez całe lato przechodziło z rąk do rąk, od Ukraińców do powstańców, dopóki ukraińskim żołnierzom nie udało się umocnić w jego skomplikowanej podziemnej infrastrukturze.

Armii Donieckiej Republiki Ludowej udało się zablokować żołnierzy ukraińskich na lotnisku. Nac-gwardia kilkakrotnie próbowała przebić się przez okrążenie ale ani razu te próby nie zakończyły się sukcesem. Na początku września ukraińskie struktury siłowe były „zamknięte” w starym terminalu lotniska i znalazły się w podwójnym pierścieniu okrążenia.

Pod koniec września powstańcy pospolitego ruszenia rozpoczęli „czyszczenie” terytorium lotniska. Zacięte walki trwały przez tydzień. 3 października powstańcy wywiesili flagę Donieckiej Republiki Ludowej nad starym terminalem portu lotniczego jednakże i po tym walki o niego ciągle trwały dalej.

W listopadzie wielokrotnie donoszono o przejściu budynku starego terminala pod kontrolę pospolitego ruszenia jednakże opór garnizonu ukraińskiego ciągle trwa. Igor Striełkow i inni eksperci wojskowi wyrażali opinię, że uzyskanie całkowitej kontroli nad ogromnym terytorium lotniska donieckiego, bez zdobycia miejscowości Pieski i Awdiejewka, będzie niezwykle trudne. Po zniszczeniu budynku starego terminala ukraińscy wojskowi pozostają w podziemiach lotniska i niektórych ruinach.

Za: http://shturmnews.info/content/polkovnik-zhilin-putin-slil-proekt-novrossiyaopolchency-propustili-v-aeroport-donecka-tri

Data publikacji: 14.12.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.