Strona główna > Rosja > Rosja Przeciwko Podnoszeniu Wieku Emerytalnego

Rosja Przeciwko Podnoszeniu Wieku Emerytalnego

Rosję zalewa fala akcji przeciwko podnoszeniu wieku emerytalnego Obywatele, niezadowoleni z zamiaru rządu aby podnieść wiek emerytalny, zaczęli wychodzić na wiece przeciwko reformie….

…Pierwsza fala wystąpień protestacyjnych przetoczyła się przez Nowosybirsk, Riazań, Uchtę( Ухте).

Jak donosi „Tajga.info” ( «Тайга.инфо»), 16 czerwca około 300 osób wyszło na plac Lenina z żądaniem nie podnoszenia wieku emerytalnego i wstrzymania wzrostu cen benzyny.

Pojedyncze pikiety przeciwko reformie emerytalnej odbyły się w Riazaniu. Zwolennik opozycjonisty Aleksieja Nawalnego,  -Aleksiej Borisow, rozwinął na placu Zwycięstwa plakat „Pracuj – Płać – Zdychaj! Żądamy anulowania podniesienia wieku emerytalnego”*2. – pisze lokalna gazeta, „7×7”.,

W  Uchtie mieszkaniec wyszedł na ulicę z cytatem Władimira Putina: „Dopóki jestem prezydentem, wiek emerytalny nie zostanie podniesiony. 27.09.2005”, relacjonuje syktywkarskie (сыктывкарский „)Pierwsze Źródło”.

Wiece przeciwko nowej reformie emerytalnej przygotowują  i w innych miastach. 1 lipca  planowana jest akcja w Omsku. Protest organizują przedstawiciele partii opozycyjnych, zamierzają zebrać 900 przeciwników reformy emerytalnej, pisze „Omskinform” („Омскинформ”). Na wiece, wg danych z „KP Komi”, wyjdą również mieszkańcy Syktywkara, Sosnogorska. W Saratowie akcję protestu zamierza organizować KomPartia FR.

Przypomnijmy, że podczas mistrzostw świata w piłce nożnej, który rozpoczął się 14 czerwca i potrwa do 15 lipca, działają zaostrzone procedury dla organizowania akcji. Wszystkie rodzaje akcji, nie związane ze sportowymi wydarzeniami, powinny być przeprowadzane wyłącznie w miejscach, wskazanych przez władze lokalne w porozumieniu z FSB.

14 czerwca, premier Dmitrij Miedwiediew poinformował o decyzji rządu, aby podnieść wiek emerytalny; dziś projekt ustawy wniesiono do Dumy Państwowej. Według wniosku Rady Ministrów, wiek emerytalny w Rosji ma wzrosnąć o pięć lat dla mężczyzn – do 65 lat, a o osiem lat dla kobiet – do 63 lat.

Na Kremlu, wygląda na to, spodziewano się protestów.Jak pisała gazeta „Wiedomosti”(«Ведомости»), w administracji prezydenta studiują reakcje mieszkańców na reformę – w zależności od ich nasilenia władze mogą złagodzić kryteria zmian lub ograniczyć je przez odpowiednią interpretację.

Nowe podpisy pod petycją przeciwko podnoszeniu wieku emerytalnego na Change.org pojawiają się niemal w każdej sekundzie. Według danych na 21:10, zgromadziło się ich już prawie 850 tysięcy. Na stronie „Rosyjska inicjatywa społeczna” («Российская общественная инициатива» ), inicjatywę – podpisało prawie 30 tysięcy osób.

—————-

Przypisy.

*1.Syktywkar – (Сыктывка́р, Komi — „miasto na (rzece) Sysole  Сысоле)”— (od 1780 r., do 1930 roku nosiło nazwę Ust- Sysolsk  -Ust-Сысольск) o republikańskim znaczeniu  w Rosji. Stolica i centrum administracyjnym Republiki Komi).
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%8B%D0%BA%D1%82%D1%8B%D0%B2%D0%BA%D0%B0%D1%80

*2.Przypomnę:średnia długość życia mężczyzn w Rosji w 2017 r. wyniosła 66,5 lat (Rosstat)

—————–

Na YouTube:


Путин так и НЕ СМОГ ответить на вопрос про ПОВЫШЕНИЕ пенсионного возраста
Putin nie zdołał odpowiedzieć na pytanie na temat podwyższenia wieku emerytalnego.


Митинг в Новосибирске Пенсия Стоп60 и цена на бензин?
Miting w Nowosybirsku pensja „stop60” i cena benzyny


Повышение пенсионного возраста ведет к социальному взрыву
Podwyższenie wieku emerytalnego wiedzie do społecznego wybuchu

—————-

Źródło:


https://www.fontanka.ru/2018/06/16/048/
Россию захватывает волна акций против повышения пенсионного возраста
autor: nie uwidoczniony

16.06.2018

——————–

Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.
    

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *