Strona główna > Rosja > Rosja – Próby likwidacji Muzeum Noworosji

Rosja – Próby likwidacji Muzeum Noworosji

W Petersburgu policja i liberalne media próbują zlikwidować Muzem Noworosji.

a444

Los unikalnego Muzeum Noworosji w Sankt Petersburgu jest w niebezpieczeństwie. Jak poinformował agencję wiadomości politycznych APN-SZ jego dyrektor, Gierman Władimirow, obecnie funkcjonariusze policji zaspawali drzwi do lokalu i zerwali wiszącą nad drzwiami tablicę informacyjną. Czy ekspozycja będzie otwarta to niewiadomo.

Za pretekst posłużył incydent ze strzelaniem z wiatrówki, w nocy z 27 na 28 stycznia, kiedy ochroniarze muzeum wzięli policjantów za napastników (napady miały miejsce wielokrotnie i była nawet próba podpalenia za pomocą koktajlu Mołotowa), rozdmuchany przez liberalne media rosyjskie a także media ukraińskie i blogerów prawie że do twierdzenia, że na terenie muzeum byli uzbrojeni bandyci.

Pomimo tego, że poszkodowany policjant ma jedynie krwiak to rozpoczęto sprawę karną z art. 317 Kodeksu Karnego Federacji Rosyjskiej (zamach na życie funkcjonariusza organów ścigania). W mieszkaniach kierownika „Muzeum Noworosji” i ochroniarzy dokonano przeszukań.

Dzisiaj Sąd Smolniński określi środek prewencyjny dla podejrzanego, walczącego w Donbasie, Pawła Liepienko (pseudonim „Turkmen”). Niezależnie od wyników dochodzenia ważnym jest żeby nie dopuścić do zamknięcia Muzeum Noworosji, które od dawna jest kultowym miejscem, ważnym dla spotkań i wspierania weteranów działań bojowych w Ługańskiej Republice Ludowej i Donieckiej Republice Ludowej, ważnym jest dla zachowania pamięci o poległych ochotnikach i jako centrum życia społecznego.

UWAGA! SUPLEMENT.

„PRACUJCIE BRACIA, PRACUJCIE” (W HOŁDZIE BOHATEROM NOWOROSJI) – Roman Razum i grupa „Noworosja”

Rusłan Ostaszko – „PRACUJCIE BRACIA” (W hołdzie Motoroli i wszystkim poległym w obronie Ojczyzny poświęca się)

„OPOŁCZENOCZKA” (W hołdzie kobietom-ochotniczkom walczącym o wyzwolenie Donbasu) – Roman Razum i grupa „Noworosja”

Za: http://likorg.ru/post/11-06-versiya-dlya-pechati-policiya-i-liberalnye-media-pytayutsya-likvidirovat-piterskiy-muzey-novorossii

Data publikacji: 30.01.2017

Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *