Strona główna > Bez kategorii > Rosja: prawosławni przeciw technologiom identyfikacji ludzi

Rosja: prawosławni przeciw technologiom identyfikacji ludzi

Źródło: http://www.oecumene.radiovaticana.org/POL/articolo.asp?c=593034

Zagrożenia kryjące się w nowych technologiach identyfikacji człowieka opublikował w projekcie dokumentu patriarchat moskiewski. Odnosi się on do metod biometrycznych, chipów i innych urządzeń wszczepianych w ciało ludzkie.

W projekcie dokumentu Rosyjski Kościół Prawosławny apeluje do władz o przyjęcie propozycji prawnego zakazu stosowania jakichkolwiek widocznych lub niewidocznych znaków biometrycznych w ciele ludzkim. Zakaz powinien dotyczyć implantacji mikro- i nanoelektronicznych urządzeń w mózgu lub innej części ciała. Autorzy projektu dokumentu podkreślili, że zastosowanie metod biometrycznych pozwoli na kierowanie człowiekiem poprzez różne sfery życia, takie jak finanse, opieka medyczna, rodzina, pomoc społeczna, posiadanie własności i inne. Istnieje realne zagrożenie wpływania nie tylko na życie codzienne, ale i na sferę duchową. Mimo, że metody biometryczne mogą okazać swoją przydatność w walce z przestępczością czy w kontrolowaniu wstępu do stref chronionych, to jednak powszechne i przymusowe zbieranie informacji o konkretnym człowieku, umieszczanie ich w bazie danych urządzeń elektronicznych zagraża godności i wolności nadanym ludziom przez Boga.

Projekt dokumentu, zatytułowany „O stanowisku Kościoła w związku z pojawieniem się perspektyw rozwoju nowych technologii identyfikacji człowieka”, został przesłany do wszystkich diecezji rosyjskiego prawosławia w celu przedyskutowania jego treści. Przez internet swoje komentarze do projektu mogą zgłaszać wszyscy zainteresowani.

W. Raiter, Moskwa

******************

Zobacz także:

W Rosji stworzono ostatecznie bazę techniczną do uruchomienia biometrii (a następnie wszczepiania czipów)

Głos prawosławnej Rosji przeciwko globalnemu czipowaniu

Rosyjscy rodzice chcą zachipować własne dzieci

Prototypy czipów 10 nanometrowych dostępne w końcu roku

W końcu roku w sprzedaży medyczny czip totalnej kontroli

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.