Strona główna > Bliski Wschód > Rosja Pozwoliła Pro-Irańskim Siłom W Syrii, Na Rozmieszczenie – Przy Granicy Izraela

Rosja Pozwoliła Pro-Irańskim Siłom W Syrii, Na Rozmieszczenie – Przy Granicy Izraela

Izrael zażądał strefy buforowej na obszarze 60km, od granicy na Wzgórzach Golan, na zachód od trasy łączącej Damaszek z miastem al-Suwayda, w południowo-zachodniej części Syrii, donosi izraelska gazeta „Haaretz”.

izrail
Wg wydania, Izrael zwrócił się do Rosji i USA z prośbą o przeciwstawienie udziałowi Iranu lub jakiejkolwiek uzbrojonej grupie syryjskiej, działającej pd patronatem Iranu, na południu Syrii, w pobliżu granicy z Izraelem. Izrael przedstawił swoje oczekiwanie w czasie rozmów w lipcu – ale Rosja, odmówiła jego spełnienia.

Strefa buforowa, której domaga się Izrael na południu Syrii, rozpościera się na dystansie od 60 do 80 kilometrów od granicy na Wzgórzach Golan, na zachód  od  drogi łączącej Damaszek z miastem al-Suwayda.

Przy tym, Rosja jedynie obiecała, że pro-irańskie uzbrojone grupy, nie podejdą bliżej ku Izraelowi, niż 5km od linii rozejmowej, dzielącej od wojsk prezydenta Bashara Assada i uzbrojonej opozycji.

„Haaretz” zwraca uwagę, że w ostatnich miesiącach, nie stwierdzono jakiegokolwiek aktywności Iranu na granicy Izraela, jednakże wywiad izraelski utrzymuje, że Irańczycy stopniowo przenikają w pograniczny rejon, organizując tam swoją strukturę wywiadoczo-wojskową. Eksperci izraelscy wyrażają pogląd, że Iran przygotowuje się do wykorzystania syryjskiej części Wzgórz Golan, dla stworzenia uzupełniającego frontu przeciw Izraelowi, na wypadek kolejnej wojny między Izraelem a „Hezbollah”.
DavidPoe_GolanHeights-a-e1462631211555
Iran, w opinii Haaretz’a, wydaje rocznie około 800 mln dolarów, na utrzymanie „Hezbollah” w Libanie, a także dostarcza setki milionów – rządowi Assada, oddziałom szyitskim w Syrii i Iraku. Iran pomaga również organizacji oporu „Hamas” w Gazie.  Wg „Haaretz’a”, „Hamas” i „Islamski Dżihad”, otrzymują rocznie od Iranu – 70 mln dolarów.

Były dowódca izraelskich sił zbrojnych, gen.-major Amir Eshel, przyznał wcześniej, w wywiadzie udzielonemu gazecie, że w ostatnich 5 latach, siły zbrojne Izraela, okolo 100 razy podejmowały naloty na rejony w Syrii i w Libanie, a także w innych miejscach, w zamiarze przeciwdziałania wzmocnienia uzbrojonych struktur, które Izrael uważa za „terrorystyczne i partyzanckie”.

——————————–

Na YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=B7Pd0NDPUog

https://www.youtube.com/watch?v=mukhtBte1aE

——————————

Россия позволила проиранским силам в Сирии разместиться у границы с Израилем
15 сентября 2017
http://www.iran.ru/news/politics/106821/Rossiya_pozvolila_proiranskim_silam_v_Sirii_razmestitsya_u_granicy_s_Izrailem

iran_logo

Iran.ru

————————————-

tłumaczenie: bezmetki

Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów, dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.
   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

24 + = 25