Strona główna > NWO > Apokalipsa > Rosja – Powstaje krajowa baza danych biometrycznych

Rosja – Powstaje krajowa baza danych biometrycznych

Dobrymi intencjami piekło brukowane…W Rosji pojawi się krajowa, biometryczna baza danych linii papilarnych.

W Rosji zostanie utworzona krajowa platforma biometryczna, poinformował podczas wystąpienia na IT-lunchu, na PMEF (Petersburskie Międzynarodowe Forum Ekonomiczne – tłum.), dyrektor generalny Centrum Technologii Językowych (CRT), Dmitrij Dyrmowskij. Według jego słów ten problem jest obecnie w stadium opracowywania. 

Krajowa platforma biometryczna, zgodnie z założeniami, powinna stać się wielką bazą danych linii papilarnych, która pozwoli na wykorzystywanie usług telemedycznych.

a0

Centrum Technologii Językowych (CRT) już posiada doświadczenie w tworzeniu podobnej platformy, podkreślił Dyrmowskij, ponieważ firma ta realizowała już podobne projekty w Meksyku i Ekwadorze.

Zasadniczo Centrum Technologii Językowych (CRT) wykorzystuje biometrię w oparciu o twarz i głos, to są te dwa parametry biometrycznej identyfikacji, które nie potrzebują dodatkowego sprzętu, podkreślił Dyrmowskij.

Rynek telemedyczny w świecie corocznie wzrasta o, co najmniej, 20%, a jednym z głównych wymogów dla dostarczania usług na odległość jest bezpieczne i niezawodne potwierdzenie tożsamości pacjenta i lekarza, powiedział dalej Dyrmowskij.

Technologie biometryczne są najwygodniejszymi narzędziami realizacji takiego przypadku. Na poziomie globalnym rynek telemedyczny już w 2020 roku osiągnie poziom 5 miliardów dolarów, Dyrmowskij przytacza dane.

Projekt ustawy o zezwoleniu na dostarczanie zdalnych usług medycznych (o telemedycynie) został złożony w Dumie Państwowej 30 maja bieżącego roku. W jego przygotowaniu brali udział przedstawiciele rosyjskich firm internetowych, w szczególności „Yandex”, jak i Instytutu Rozwoju Internetu (IRI) i Fundacji na Rzecz Rozwoju Inicjatyw Internetowych (FRII).

Według przewodniczącego Rady Instytutu Rozwoju Internetu (IRI), Giermana Klimienko, kluczowa cecha projektu ustawy polega na tym, że zezwala się lekarzowi na zdalną ingerencję medyczną. Przy czym do jej realizacji koniecznym jest wymóg przejścia przez  lekarza i pacjenta  procedury identyfikacji.

Podobny projekt ustawy, opracowany przez Ministerstwo Zdrowia i złożony w Dumie Państwowej w kwietniu, pozwala jedynie lekarzowi na konsultację pacjenta ale zabrania mu wypisywania recept on-line, zmieniania dawki leku albo określania i korygowania diagnozy.

Zastosowanie technologii biometrycznych może być znacznie szersze niż tylko dla potrzeb telemedycznych, zauważa Dyrmowskij. Na przykład przy pomocy identyfikacji biometrycznej możliwe jest potwierdzenie podpisu podczas podpisywania dokumentów prawnych, mówi Dyrmowskij.

Jednakże „pionierem” w tej dziedzinie jest sektor finansowy. Jako przykład podał on amerykański bank „Wells Fargo”, dla którego, według słów Dyrmowskiego, Centrum Technologiii Językowych (CRT) dostarczało technologie umożliwiające klientom tego banku dostęp do rachunków za pomocą biometrii twarzy i głosu.

SUPLEMENT

Za: http://3rm.info/main/63264-blagimi-namereniyami-v-rossii-poyavitsya-nacionalnaya-baza-biometricheskih-otpechatkov.html

Data publikacji: 19.06.2016

Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *