Strona główna > Rosja > Rosja : Państwo Islamskie wspierane przez Ukrainę

Rosja : Państwo Islamskie wspierane przez Ukrainę

W miniony poniedziałek w obwodzie smoleńskim miała miejsce operacja antyterrorystyczna przeprowadzona przez Federalną Służbę Bezpieczeństwa (FSB). W jej wyniku zatrzymano niejakiego Medżida Mahometowa, islamskiego ekstremistę z Dagestanu, legitymującego się rosyjskim paszportem.

Według oficjalnych doniesień był on członkiem organizacji terrorystycznej Państwo Islamskie. Jednocześnie fanatyk współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa Ukrainy, która zleciła mu odpłatnie dokonanie zabójstwa politycznego. Ofiarą miał paść niesprecyzowany lider sił Donieckiej Republiki Ludowej. W mieszkaniu aresztowanego znaleziono pistolet z tłumikiem, oraz materiały wybuchowe. Prawdopodobnie nawiązał on kontakty z ukraińskimi służbami (oraz nacjonalistami z Prawego Sektora) na początku bieżącego roku, kiedy to przebywał na Ukrainie, by spotkać się z emisariuszami Państwa Islamskiego.

(na podst. Ria Nowosti/Lenta.ru/Regnum.ru/Colonelcassad blog)

Komentarz Redakcji: Warto przypomnieć, że kwestia powiązań obecnych władz w Kijowie (a także ukraińskich ugrupowań nacjonalistycznych) z dżihadystami była już niejednokrotnie poruszana na łamach Xportalu:
– Pomóżmy IS mordować Rosjan: http://xportal.pl/?p=22972
– Gdzie jest granica zła? Źródła ukraińskiego wsparcia dla Państwa Islamskiego: http://xportal.pl/?p=24445 
– Dżihadyści szkolą się na Ukrainie: http://xportal.pl/?p=26420

Obecne doniesienia z Rosji wpisują się więc w sygnalizowane wcześniej podejrzenia i ustalenia. Stanowią zatem kolejne potwierdzenie tezy o zagrożeniu dla Polski i Europy, jakie wytwarza sytuacja panująca na Ukrainie. Niebezpieczeństwo to dodatkowo potęgowane jest przez niekontrolowaną imigrację obywateli tego państwa na tereny RP. Obyśmy nie stali się widzami podobnych scen (albo wręcz udanych zamachów) w Polsce.

Za: http://xportal.pl/?p=34127

Data publikacji: 12.09.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *