Strona główna > Rosja > Rosja – Nieszczęście spadło na nasz dom…akceptacja samobójczej eutanazji

Rosja – Nieszczęście spadło na nasz dom…akceptacja samobójczej eutanazji

CO DRUGI MIESZKANIEC ROSJI POCHWALA SAMOBÓJCZĄ EUTANAZJĘ W PRZYPADKU CIĘŻKO CHORYCH LUDZI.

Połowa Rosjan uważa, że ​​koniecznym jest umożliwienie eutanazji w Rosji poważnie chorym ludziom. Najbardziej skłonni do akceptacji eutanazji są młodzi ludzie i mieszkańcy dużych miast. Jednocześnie co trzecia część kraju nie wie, czym jest eutanazja.

Połowa Rosjan (51%) wie, czym jest eutanazja, a 37% respondentów nie, a kolejne 8% udzieliło złej odpowiedzi. Pokazało to badanie  socjologów z Rosyjskiego Centrum Badania Opinii Publicznej (WCIOM), którzy rozmawiali z 1600 mieszkańcami kraju. Jednocześnie co drugi respondent (50%) uważa, że ​​konieczne jest umożliwienie eutanazji, na podstawie wniosków lekarzy, poważnej, beznadziejnej choroby, której towarzyszy poważne cierpienie. Wśród młodych ludzi w wieku 18–24 lat i mieszkańców dużych miast odsetek takich osób jest wyższy – 64% i 58%. Przypomnijmy, że eutanazja jest w Rosji zabroniona.

Są jednak i tacy – 12%, którzy uważają, że ​​możliwe jest umożliwienie eutanazji wszystkim powyżej wieku 60 lat, niezależnie od stanu zdrowia. Łagodniej niż pozostali, do eutanazji odnoszą się mężczyźni (15%), osoby w wieku od 25 do 34 lat (17%), osoby słabo wykształcone (18%) oraz osoby o dobrej sytuacji finansowej (20%). A 6% uczestników badania ogólnie uważa, że ​​można byłoby zezwolić na eutanazję każdemu, kto osiągnął pełnoletność. Wśród osób w wieku 25–34 lat i osób słabo wykształconych odsetek ten jest wyższy – po 12%, a wśród osób o dobrej sytuacji finansowej – 9%. Wbrew takim uprawnieniom wypowiedziało się odpowiednio 81% i 89% respondentów.
„Gdy konieczne jest rozwiązanie dylematu moralnego, Rosjanie często wybierają skrajnie przeciwne stanowiska – nie tylko w przypadku eutanazji, ale także w przypadku klonowania, przeszczepiania narządów, aborcji, homoseksualizmu i innych„ ostrych ”tematów” – powiedział szef działu badań Rosyjskiego Centrum Badania Opinii Publicznej (WCIOM)  Stiepan Lwow, komentując wyniki ankiety. – „Ale to nie znaczy, że stanowiska są nie do pogodzenia i na tej podstawie istnieje podział społeczny. Na reakcję respondenta wpływa stopień świadomości tych zjawisk, aktualny lub potencjalny udział w takich sytuacjach oraz opinie ludzi wokół niego na tym etapie życia. Równie ważne jest, czy respondent martwi się obecnie tą kwestią. Oznacza to, że opinia na takie tematy może być bardzo dynamiczna, a „w tej chwili” mają wpływ najczęstsze osądy ”.
Informacja
Eutanazja jest dobrowolną, bezbolesną śmiercią (uwaga – śmiertelne dla duszy samobójstwo) , kiedy lekarze na prośbę pacjenta przyspieszają jego śmierć poprzez swoje działania lub brak działania. Podobna procedura jest dozwolona w wielu krajach – na przykład w Belgii, Holandii, Szwajcarii i niektórych stanach USA. We Francji alternatywą dla eutanazji było zapadnięcie w sen farmakologiczny aż do naturalnej śmierci. W Niemczech, Szwecji, Indiach, Japonii, Izraelu, Kanadzie w niektórych przypadkach dozwolona jest odmowa resuscytacji lub eutanazja nie podlega karze.

http://doctorpiter.ru/articles/21333/

Za: https://3rm.info/main/74334-beda-prishla-i-v-nash-dom-kazhdyj-vtoroj-v-rossii-odobrjaet-jevtanaziju-samoubijstvo-dlja-tjazhelobolnyh.html

Data publikacji: 12.02.2019

Tłumaczenia dokonano za pomocą automatycznego translatora GOOGLE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.