Strona główna > Rosja > Rosja – Nas urządza wyłącznie dominacja

Rosja – Nas urządza wyłącznie dominacja

Prezydent Władimir Putin  Rosjan, i  nie tylko ich,  obdarował  wspaniałym noworocznym prezentem – bojowym kompleksem naddźwiękowych rakiet atomowych Awangard. Tak, to ta cudowna broń, o której mówił  na Zgromadzeniu Federalnym w 2018 roku, międzykontynentalne  pociski hipersoniczne  pędzące w obłoku plazmy z prędkością ponad 25 tys. km na godzinę o nieprzewidywalnej trajektorii, nienamierzalne dla obrony przeciwrakietowej, ale przez cały czas lotu  kontrolowane przez Rosję. Jak zapowiedzieli na pierwszym kanale rosyjskim  tv dziennikarze,  tak wówczas z Putina żartowano, a w tej chwili nikt już ironizować nie będzie!  Teraz to nawet  przed postawieniem w stan gotowości  rakiet Awangard zaproszono grupę wojskowych i attaché Stanów Zjednoczonych.

Niech zobaczą wspaniałą technikę rosyjską!
Czy te rakiety rzeczywiście są cudem techniki nieznanej światu, która o lata świetlne wyprzedziła USA (i Chiny) to, naszym zdaniem (i nie tylko naszym),  jeszcze do końca nie wiadomo. Co do niezawodności radzieckich rakiet mamy uzasadnione wątpliwości.   Jednak znamienny i wart zapamiętania jest komentarz Putina do tego wydarzenia. Cytujemy:   „Nas remis, równowaga  sił zbrojnych (ros. niczja) nie urządzają, nas w tym zakresie zadowala wyłącznie dominacja! Tak przy okazji, Związek Radziecki w pełni urządzał parytet. Powiedzcie, gdzie on jest teraz, a będziecie mieli całkowitą rację! Dlatego, że  należy sobie stawiać ambitniejsze cele. Stawiać i osiągać. I my je właśnie teraz osiągnęliśmy.  Co będzie dalej? Teraz to już kulturalna dyplomacja, zespół tańca Bieriozka i melodia o Rosjanach, którzy też kochają swoje dzieci. A o co chodzi  naprawdę wytłumaczy wam Anton Wiernicki”.   No więc Wiernicki, czyli dziennikarz pierwszego kanału tv, nam wytłumaczył. Już w zeszłym tygodniu na specjalnym kolegium ministerstwa Szojgu zapowiedział postawienie w stan gotowości bojowej kompleksu Awangard z naddźwiękowymi z szybującymi skrzydlatymi głowicami. Obecnie, 27 grudnia 2019,  w 13 rakietowej dywizji w mieście Jasnyj pod Orenburgiem zamierzenie to zrealizowano. Rakiety umieszczono w silosach startowych a cały teren pokryto laserową osłoną Piereswiet. Z okazji tego wydarzenia 31 grudnia wszystkie wojska uzyskały wolny dzień, oczywiście poza obsługą kompleksu Awangard, która pozostaje w nieustannej gotowości bojowej.

 Zauważamy dużą dysproporcję reakcji mediów.  W Rosji wspaniałe osiągnięcie Putina-Szojgu wcale nie spowodowało wielu komentarzy w prasie opozycyjnej, która zwykle krytycznie nagłaśnia takie wydarzenia, również  nasze specjalistyczne  DEFENCE 24 go nie akcentuje. Wiele natomiast w opozycyjnych  mediach polskich, które wyraźnie wierzą w rosyjskie nadzwyczajne osiągnięcia. Mamy kolejny wyścig zbrojeń i ambicje Putina o dominacji wojskowej Rosji.  Niewątpliwie  nie jest to dobra wiadomość dla Polski, Stanów Zjednoczonych, a chyba nawet dla samej Rosji.

Za: http://rosjaorosji.blogspot.com/2019/12/nas-urzadza-wyacznie-dominacja.html

28.12.2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.