Strona główna > NWO > Apokalipsa > Rosja – Na drodze do znamienia Antychrysta

Rosja – Na drodze do znamienia Antychrysta

Na drodze do znamienia Antychrysta… Rosyjskie banki będą daktyloskopować swoich klientów.

a1

Duże banki rosyjskie, wśród których jest Spierbank i Binbank, w najbliższych 2 latach planują wprowadzić biometryczne metody identyfikacji klientów (na podstawie linii papilarnych palców, siatkówki oka, identyfikacji fotograficznej i autoryzacji głosowej). O tym fakcie poinformowano gazetę „Izwiestia” w organizacjach kredytowych.

Wczoraj numer, dzisiaj karta, jutro znamię Antychrysta!
Wczoraj numer, dzisiaj karta, jutro znamię Antychrysta!

Oficjalni przedstawiciele Spierbanku powiedzieli, że bank państwowy bada różne metody biometrycznej identyfikacji klientów i ich zastosowanie w różnych sferach usług.

Teraz bank realizuje projekt dla dzieci w wieku szkolnym – serwis, który pozwala na opłacanie obiadów w stołówce i na wchodzenie do szkoły za pomocą identyfikacji dłoni –  wyjaśniono w banku państwowym.

Opłata jest realizowana dzięki „powiązaniu” dłoni dziecka z kartą rodzica. W momencie dotknięcia dłonią specjalnego sensora pieniądze są przesyłane z rachunku. Jednocześnie rodzice otrzymują SMS z informacją o tym co dziecko zjadło, porządny obiad czy słodycze.

Szef wydziału cyfrowego grupy Binbank, Dmitrij Kasztanow, powiedział, że bank będzie łączyć już sprawdzone środki bezpieczeństwa i innowacyjności, które na razie nie są zbytnio rozpowszechnione.

Zaczniemy od biometrii w mobilnych aplikacjach ponieważ pomaga to przeprowadzaniu identyfikacji i uwierzytelniania klientów a także będziemy wykorzystywać smartphone „hands-free” – powiedział ekspert

Identyfikacja klientów na podstawie siatkówki oka także jest w planach banku ale nie jest to priorytetem. Raczej trzeba zaczynać od głosowej autoryzacji i identyfikacji na podstawie twarzy (fotografii).

Dmitrij Kasztanow powiedział, że bank, na razie, nie planował wprowadzania biometrycznych metod zapłaty za towary i usługi ze względu na słabą infrastrukturę w kraju i niskie zainteresowanie ze strony klientów.

Obywatele, na razie, nie ufają takiej metodzie płatności – wyjaśnił ekspert

Plusem tej metody jest szybkość natomiast minusem są błędy w rozpoznawaniu. Ryzyko to działalność oszustów, na przykład jeżeli oszust przejął kopię waszych odcisków palców. Oczywiście producenci takich urządzeń przewidują obronę przed kopią ale tym nie mniej ryzyko zaskarżenia takiej transakcji jest wielkie.

Strategie banków zakładają, że w przyszłości dane biometryczne będą przypisane do konta klienta (debetowego/kredytowego) a opłaty za towary będą realizowane tak samo jak w przypadku kart bezstykowych (VisaPayWave i MasterPayPass) albo smartfonami z chipami typu NFC (Near Field Communication chip – tłum.).

W tym przypadku do terminala POS (Point of Sale – tłum.) obywatele będą przykładać palec (albo patrzeć w urządzenie skanujące siatkówkę oka) a kwota opłaty za zakupy będzie pobierana z konta.

Czołowy ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego InfoWatch, Maria Woronowa, zgadza się, że najlepszym wariantem jest wykorzystanie wieloczynnikowej autoryzacji.

Na przykład przy zapłacie niewielkiej kwoty (która nie jest zbyt istotna) tylko odcisk linii papilarnych palca (przy oplatach kartami bezkontaktowymi – 1 tysiąc rubli), przy większych transakcjach – odciski linii papilarnych i hasło (PIN kod) albo potwierdzenie SMS albo wykorzystanie biometrii w połączeniu z dowolnym nośnikiem elektronicznym – zauważa Maria Woronowa.

aa

Za: http://3rm.info/main/61775-banki-hotyat-daktiloskopirovat-klientov.html

Data publikacji: 5.03.2016

Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

70 + = 77