Strona główna > Rosja > Rosja na 95 miejscu w rankingu krajów zdrowych…

Rosja na 95 miejscu w rankingu krajów zdrowych…

Bloomberg umieścił Rosję między Republiką Zielonego Przylądka a Vanuatu w rankingu krajów zdrowych.

(Tłumaczenie dokonane za pomocą automatycznego translatora)

Uwzględniono także oczekiwaną długość życia, dostęp do czystej wody i dodatkowe zagrożenia (palenie tytoniu, otyłość i ryzyko śmierci w wyniku przedawkowania narkotyków). Hiszpania, Islandia, Japonia, Szwajcaria, Szwecja, Australia, Singapur, Norwegia i Izrael są następnie zgodne ze światowym poziomem zdrowia ludności na świecie.

Rosja awansowała o pięć linii wyżej niż rok wcześniej, znajdując się na 95. miejscu. Republika Zielonego Przylądka (94) i Vanuatu (96) stały się jego rankingowymi sąsiadami. Kuba (30), Chile (33), Turcja (51), Iran (69), Białoruś (81), Ukraina (93) i Wenezuela (87) znajdują się ponad Rosją, między innymi.

Zgodnie z kryterium oczekiwanej długości życia w chwili urodzenia Hiszpania prowadzi również wśród krajów Unii Europejskiej. Ponadto, Szwajcaria, Japonia i Singapur otrzymały stosunkowo wysokie oceny. Eksperci sformułowali takie wnioski, biorąc pod uwagę poziom dostępności opieki medycznej i profilaktycznych usług medycznych, które dzieci w tych krajach mogą otrzymywać w pierwszych latach życia (przeszkolone pielęgniarki, pomoc doraźna dla dzieci itp.).

 

W Ameryce Północnej Kanada (16 lat) wyprzedziła Stany Zjednoczone (35 lat) i Meksyk (53 lata). Eksperci wyjaśnili to znacznie niższemu ryzyku zgonu spowodowanemu przedawkowaniem narkotyków i samobójstwami. Według analityków wysokie miejsce w rankingu Kuby, który wyprzedził nawet USA, wynika z faktu, że system medycyny prewencyjnej jest bardzo rozwinięty w tym kraju, a skuteczne programy wykrywania niebezpiecznych chorób istnieją już na wczesnym etapie.

 

Kraje Afryki Subsaharyjskiej stanowią 27 z 30 najbardziej niezdrowych krajów w rankingu (pozostałe trzy to Haiti, Afganistan i Jemen). Najzdrowsza populacja w tym regionie, według Bloomberga, na Mauritiusie (74. miejsce na świecie), gdzie śmiertelność z powodu chorób zakaźnych jest niższa niż u jej sąsiadów.

Wcześniej, RIA „Novosti” opublikował ocenę jakości życia w regionach rosyjskich, wykorzystując dane z Rosstat, rosyjskiego Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Finansów, Banku Centralnego i innych źródeł publicznych.

Skład dziesięciu czołowych regionów w porównaniu do ubiegłego roku pozostał taki sam. Pierwsze pozycje zajmują Moskwa, Petersburg i Region Moskiewski, których łączny wynik ratingowy przekracza wartość 70 na 100 możliwych.

Za nimi podążają Tatarstan, obwód belgijski, terytorium krasnodarskie, obwód Woroneż, obwód autonomiczny Chanty-Mansyjski – Jugra, Lipieck i obwód kaliningradzki. Skład dziesięciu najlepszych rankingów w porównaniu z poprzednim rokiem również praktycznie nie ulegał zmianie. Ostatnie miejsca zajmują Kabardyno-Bałkaria, Buriacja, Żydowski Region Autonomiczny, Region Kurganski, Republika Ałtaju, Kałmucji, Inguszetia, Terytorium Trans-Bajkał, Karaczajo-Czerkiesja i Tywa.

https://www.newsru.com/russia/25feb2019/healthy_people.html

Za: http://protivkart.org/main/13782-bloomberg%20postavil%20rossiyu%20mezhdu%20kabo-verde%20i%20vanuatu%20v%20reytinge%20zdorovyh%20stran.html

26.02.2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *