Strona główna > Rosja > Rosja – Młodzież traci Wiarę…

Rosja – Młodzież traci Wiarę…

Rosyjskie Centrum Badań Opinii Społecznej ogłosiło „kryzys wiary w ogóle, a w szczególności prawosławia”.

Uwaga Redakcji portalu wwww.3rm.info – Bracia i siostry! Przeprowadzona  ankieta, Rosyjskiego Centrum Badania Opinii Społecznej w kwestii stosunku do religii i pokazała „znaczny wzrost odsetka młodych ludzi wśród niewierzących”. Jest to zrozumiałe i logiczne.
Przez ostatnie lata rządów Putina młodzieży zaszczepiało się wyłącznie konsumpcjonizm oraz pragnienie bogactwa i sukcesu za wszelką cenę. Mamona jest bogiem Putina i jego biurokratycznego kahału. Dlatego wszystko w Rosji ma na celu jedynie służenie temu demonowi materialnego komfortu i dobrobytu. 
Co więcej, dochodzi do tego pełna pomoc hierarchii cerkiewnej, na czele z fałszywym patriarchą Cyrylem, w tym dziele niszczenia młodzieży, która przekształciła Rosyjską Cerkiew Prawosławną w duchowo-ideologiczny wydział Administracji Prezydenta Federacji Rosyjskiej. Obyś pokarał ich Panie !

MŁODZIEŻ TRACI WIARĘ …

Zgodnie z wynikami, dwie trzecie obywateli Rosji (63%) uważa się za prawosławnych, 5% to wyznawcy islamu, 1% to katolicy i protestanci, 6% Rosjan uważa się za wierzących, ale nie należy do żadnego z wyznań, kolejne 6% waha się między wiarą a ateizmem; 15% uważa się za niewierzących, a wśród młodych ludzi w wieku 18–24 lat odsetek ateistów wynosi 37%.
Mówi się, że „zdecydowana większość wyznawców prawosławia (86%) została ochrzczona, z czego dwie trzecie (66%) przyjęło sakrament chrztu decyzją swoich krewnych”.
„Jedna trzecia (34%) obywateli uważa, że ​​decyzję o przyjęciu sakramentu chrztu należy podjąć jako osoba dorosła. Najczęściej stwierdzają to młodzi ludzie w wieku od 18 do 24 lat – ich odsetek wynosi 59%”.
Analizując wyniki badania, warto poważnie zastanowić się nad rosnącym trendem powstawania kryzysu wiary w ogóle, a w szczególności kryzysu wiary prawosławnej. Generacja Z, lub, jak się jeszcze ją nazywa, pierwsza generacja całkowicie cyfrowa, deklaruje zauważalny wzrost odsetka niewierzących z prawie trzykrotnym spadkiem odsetka tych, którzy uważają się za prawosławnych.
Należy zauważyć, że to badanie inicjatywne (prowokacyjne) przeprowadzono w dniu 26 lipca 2019 r. wśród 1600 respondentów w wieku powyżej 18 lat.
Za: https://3rm.info/main/76709-molodezh-terjaet-veru-vciom-zajavil-o-krizise-very-voobsche-i-pravoslavija-v-chastnosti.html
16.08.2019
Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.