Strona główna > Rosja > Rosja – Libijska metodyka zaczęła działać w Rosji

Rosja – Libijska metodyka zaczęła działać w Rosji

Generał Lieonid Iwaszow mówi: libijska metodyka zaczęła działać w Rosji

aac

Trzy lata minęły od zamordowania Muammara Khadafiego. Przywódca libijskiej Dżamahariji został obalony z pomocą zachodnich służb specjalnych a następnie brutalnie i okrutnie rozprawiono się z nim. Został pobity na śmierć a z ciałem byłego przywódcy państwa libijskiego fotografowano się jak z jakąś atrakcją. Być może ten dzień stał się pierwszym po którym polityka Zachodu uległa zmianie. USA i ich sojusznicy zaczęli działać bardziej bezczelnie i zuchwale i bez oglądania się na opinie innych państw. Prezes Międzynarodowego Centrum Analiz Geopolitycznych, generał Lieonid Iwaszow, z którym rozmawiała www.pravda.ru, jest przekonany, że Khaddafiego można było uratować i w ten sposób wiele zmienić nie tylko w samej Libii ale i w całym świecie.

Generał Lieonid Iwaszow, prezes Międzynarodowego Centrum Analiz Geopolitycznych mówi: „Jeżeliby pan Miedwiediew albo ci, którzy narzucili mu ten punkt widzenia, zdecydowanie sprzeciwili się w Radzie Bezpieczeństwa ONZ na Zgromadzeniu Generalnym, to znaczy gdyby przeprowadzili taką potężną polityczno-dyplomatyczną ofensywę to, oczywiście, można byłoby uratować libijską Dżamahiriję i Khaddafiego.

Jest to pewien akt zdrady. Mnie pobudza do czujności i niepokoju ta logika, logika geopolityczna, którą prowadzi się w stosunku do Rosji dlatego, że w stosunku do Jugosławii i Slobodana Moloszewicza, Saddama Hussaina, Libii, Syrii, logika jast taka sama.

Najpierw demonizacja kraju, demonizacja przywódcy, organizacja tam rewolucji albo po prostu protestu, następnie zbrojne starcia i następnie bombardowania przez NATO albo, po prostu, przewrót państwowy, tak jak na Ukrainie. Oto właśnie taką logikę stosuje się dzisiaj wobec Rosji, i powoduje to, że mam się na baczności.

Za: http://3rm.info/51975-leonid-ivashov-liviyskaya-metodichka-nachala-rabotat-protiv-rossii.html

Data publikacji: 21.10.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.