Strona główna > Rosja > Rosja – Kreml znowu finansuje USA !

Rosja – Kreml znowu finansuje USA !

Nie ma pieniędzy? Kreml znowu finansuje USA. Bank Centralny Federacji Rosyjskiej nieoczekiwanie przystąpił do zakupów, na wielką skalę, obligacji państwowych USA.

Kreml przydusza i dręczy rosyjski biznes i ludzi, wyciskając z nich wszystkie, ostatnie soki finansowe. Budżet kraju okrojony do niemożliwości. Ale w tym samym czasie prezydent ze swoim przyjacielem Mendelem (Miedwiediewem) ratuje USA skupując obligacje państwowe. Ostatnimi czasy wszystkie kraje jedynie pozbywały się tychże obligacji ale kremlowski duet nie pozwoli na cierpienie USA nawet jeżeli w tym celu trzeba będzie zamorzyć głodem dziesiątki milionów cierpiących nędzę Rosjan. OBYŚ POKARAŁ ICH PANIE!

—————————————————————————————————————————

Bank Centralny Federacji Rosyjskiej nieoczekiwanie przystąpił do zakupów, na wielką skalę, obligacji państwowych USA po zwycięstwie Trumpa, pisze gazeta Finanz.ru, powołując się na dane Departamentu Skarbu USA, opublikowane w czwartek wieczorem.

A

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy 2016 roku inwestycje Rosji w amerykański dług państwowy wzrosły o 15%, przy czym przez prawie cały ubiegły rok Moskwa planowo zmniejszała udział obligacji państwowych USA w swoim bilansie.

W listopadzie, zaraz po wynikach głosowania w USA, Bank Centralny zakupił amerykańskie papiery wartościowe od razu na kwotę 12 miliardów dolarów co było największą jednorazową inwestycją przez cały okres czasu po spadku cen na ropę naftową.

Poprzedzone to było zintensyfikowanym wyprowadzaniem rezerw z amerykańskich papierów wartościowych. Na początku roku zainwestowano w nie 92,1 miliarda dolarów albo 25% rezerw walut i złota, a w październiku 74,6 miliardów dolarów albo poniżej 19% rezerw walut i złota.

Zakupy po przejęciu władzy przez Trumpa powiększyły ten wskaźnik do maksimum w ciągu pół roku, do 86,1 miliarda dolarów lub 22% rezerw walut i złota na koniec grudnia. Ostatni raz porównywalne inwestycje rosyjskiego Banku Centralnego w amerykańskie papiery wartościowe amerykańska statystyka odnotowała w sierpniu 2011 roku (na 11,8 miliarda dolarów) i w kwietniu 2010 roku (na 13,7 miliarda dolarów).

Przy czym inne państwa-kredytodawcy USA, po zwycięstwie Trumpa wyprzedawały amerykańskie obligacje. Ogólnie rzecz biorąc w listopadzie Bank Centralny i fundusze państwowe krajów śwata wyprowadziły z amerykańskiego długu 71 miliardów dolarów, rekordową kwotę od 1978 roku.

Japonia, na przykład, sprzedała obligacji na kwotę 23,3 miliarda dolarów w listopadzie i na kwotę 17,8 miliarda dolarów w grudniu a ogólna kwota jej inwestycji spadła do minimum od początku 2012 roku, do 1,09 bilionów dolarów. Chiny wyprowadziły 57 miliardów dolarów w ciągu 2 miesięcy, redukując inwestycje do minimum w ciągu 6 lat, do 1,058 biliona dolarów.

aa

a0

Spokojnie bracia! Oczyścimy ich wkrótce do białej kości!

—————————————————————————————————————————–

a,a

A oto opinia prostych Rosjan o „ojczulku” narodu i genialnym strategu Wowanie.

Za: http://3rm.info/main/66335-deneg-net-kreml-snova-finanasiruet-ssha-centrobank-rf-neozhidanno-pristupil-k-masshtabnym-pokupkam-gosobligaciy-ssha.html

Data publikacji: 17.02.2017

Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *