Strona główna > Rosja > Rosja – kraj nieprzemożnych kłamstw

Rosja – kraj nieprzemożnych kłamstw

Rosja – kraj nieprzezwyciężonych kłamstw, gdzie cena prawdy jest znikoma, gdzie cenione są nie fakty a mity o różnym stopniu fantastyczności i wiara w nie.

Kłamią wszyscy. Kłamie prezydent, kłamią ministrowie, kłamią posłowie i urzędnicy wszystkich szczebli, kłamią media, kłamie państwowa statystyka, klienci kłamią dostawcom , a dostawcy klientom. Rzeczywistość zniknęła. W zrozumieniu rzeczywistości i znajomości faktów, społeczeństwo nie widzi żadnej wartości. Oszukać innego to chwała a trolling – to bohaterstwo. Oszukiwać wszystkich razem – najwyższy stopień społecznej jedności.

„Możemy powtórzyć” – kłamie społeczeństwo rosyjskie o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, ponieważ nie ma już przy życiu weteranów, którzy brali udział w tej wojnie i znali prawdziwą, a nie kłamliwą-filmową bajkę o WW doprowadzoną obecnie do poziomu groteski..

Sowieckie kłamstwa o ” nieomylnej” partii i „genialnym” Stalinie znalazły swój ciąg dalszy w kulcie jednostki Putina, i co o wiele bardziej tragiczne, – we wschodzącym obecnie kulcie Nawalnego. Kult jednostki – to konstrukcja z kłamstw, kiedy przemilcza się i wymazuje z pamięci błędy, a cudze lub społeczne sukcesy przypisuje się wodzowi.

Kłamstwo o możliwości zwycięstwa nad Hitlerem „w pojedynkę” (rzekomo bez pomocy sojuszników – we wszystkim co niezbędne do dalszego prowadzenia wojny, po Katastrofie lata-jesieni 1941 roku), kłamstwo o przeprowadzonej własnymi siłami „stalinowskiej” industrializacji (rzekomo bez pomocy niemieckich i amerykańskich firm i specjalistów) tworzenie mitów o zdolności zastępstwa importu i nowej industrializacji ( stwarzającej 25 mln nowych wysoko technologicznych miejsc pracy, co już obiecał przeprowadzić w 2011 roku Putin, ale budowniczowie jego kultu jednostki już wymarli z pamięci społeczeństwa).

Zadeklarowane wcześniej, ale nie zrealizowane plany są uważane za wykonane  a następujące planowanie odbywa się nie na podstawie rzeczywistych parametrów, a na  wskazanych wcześniej nierealnych danych.

Dorośli ludzie uważają, że jeśli Putin ogłosił zastępstwo importu, to producenci muszą przejść z bazy importowej na ojczystą, której w rzeczywistości nie ma, ale przy tym pisze się brawurowe raporty, gdzie krajową bazę zamienia sią formułą „wyprodukowano nie w krajach NATO” i to liczy się „za ojczystą” i odsetek której w raportach stale rośnie przekonując o „sukcesach” nie istniejącej substytucji importu.

Próbującym mówić prawdę i szukającym prawdziwych faktów nie dają posłuchu i pogardzają, jako niszczycielom „strefy komfortu” o rzekomo silnej armii (która nie może pokonać rebeliantów w Syrii już dłużej, niż trwała II Wojna Światowa) i”strefy komfortu” o istniejących tylko w filmowych animacjach rakietach.

Przyznać prawdę to dla Rosjanina psychologiczna niemożliwość. Lepiej włączyć telewizor i nasłodzić się nową porcją kłamstw o rzekomej wielkości, a próbujących szukać i mówić prawdę – uznać za nawiedzonych durniów, jak w proroczym filmie Jurija Bykowa*1.

—————————————-

UWAGA!

Nie  jestem  autorem  artykułu   a  jedynie nieprofesjonalnym  tłumaczem, co uwidaczniam w stopce pod tekstem. Ponadto, co podkreślam, powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów  obcojęzycznej publikacji  z którymi nie należy utożsamiać  tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają  jego prywatną  sprawą,  dopóki nie wypowie się jako komentator !

Przypisy:

*1. Jurij Bykow A. -Юрий Быков((ur. 15 sierpnia 1981, Nowomiczurinsk (Новомичуринск), Razańska Obłast , ZSRR) )— reżyser, scenarzysta, kompozytor, producent i aktor.

————————————————-

ŹRÓDŁO:

http://worldcrisis.ru/crisis/3451197

Tytuł:Россия – страна всё победившей лжи

Autor:Милин Дмитрий [mildm]

23 Сен 2019

Wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego
ipseudonimu autora tłumaczeni

Za: http://mikstury-bezmetki.neon24.pl/post/150880,rosja-kraj-nieprzemoznych-klamstw

29.09.2019

One thought on “Rosja – kraj nieprzemożnych kłamstw

  1. Putin, Stalin, Mikolaj II , … Kaczynski, Tusk, PIS, PO … i cala reszta smici, sprzedawczykow to tylko jedna banda tego samego smierdzacego narodu. Wszyscy klamia i w kazdym kraju. Rosja nie jest rzadzana przez Rosjan, tak samo jakPolska nie jest rzadzona przez Polakow, Niemcy przez Niemcow, Anglia przez Anglikow…. Moge wymieniac tak dalej,bez konca. Nigdzie nikt nie jest rzadzi u Siebie, a tylko lotry co przejely nas calkiem nie tak dawno XVII a moze XVIII wiek.
    Cala historia jest wielkim klamstwem i w Polsce opowiada sie bzdury na temat przeszlosci jak i terazniejszosci. Narody sa offiarami pod kazdym wzgledem i nikt sobie sam tego nie przygotowa, sa OBCY co pracuja nad tym , czuwaja i pchaja nas do wspolnego wykonczenia. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.