Strona główna > Rosja > Rosja – Koszerna herbatka w zborze Szatana !

Rosja – Koszerna herbatka w zborze Szatana !

Dla obecnych arcypasterzy jest to już rutyna ! Pierwsze międzyreligijne forum pod nazwą „Terytorium porozumienia” odbyło się w dniach 17 i 18 października w Birobidżanie, donosi portal «Православие в Приамурье» .

Wśród uczestników tego wielkiego wydarzenia ekumenicznego było 60 gości z różnych regionów Rosji, od Sachalinu po Dagestan, a także z Republiki Tadżykistanu, którzy reprezentowali cztery tradycyjne religie: prawosławie, judaizm, islam i buddyzm. Forum międzywyznaniowe na terytorium JAO odbywa się po raz pierwszy. W jego ramach odbyła się dyskusja plenarna pod wiodącym tematem: „Religia a współczesne społeczeństwo”.
Birobidżański i kuldurski arcybiskup Jefrem, na pytanie dziennikarzy o to, dlaczego JAO zostało wybrane do zorganizowania takiego wydarzenia i na taką skalę, odpowiedział: „ Forum nazywa się „Terytorium porozumienia” i jest to jak najbardziej stosowne w odniesieniu do Żydowskiego Regionu Autonomicznego. U nas pokojowo współistnieją trzy tradycyjne religie i jesteśmy pierwszym regionem w Rosji gdzie w 2015 roku zawarto międzywyznaniowe porozumienie.”
Po dyskusji goście międzywyznaniowego forum zostali zaproszeni do gminy żydowskiej „Freud” , która w te dni świętuje jesienne święto Sukot. Zgodnie z tradycją goście byli przyjęci w Sukkah, specjalnym pomieszczeniu z dachem wykonanym z gałęzi jodłowych, w którym Żydzi powinni przez okres święta spożywać jedzenie. Po wypiciu koszernej herbaty przedstawiciele religii udali się na wycieczkę po muzeum birobidżańskiej synagogi.

UWAGA ! Zaleca się włączenie automatycznego translatora w celu przetłumaczenia treści video.

Za: https://3rm.info/main/77552-koshernoe-chaepitie-v-kapische-satany-nyneshnim-arhierejam-jeto-uzhe-privychno-video.html

Data publikacji: 20.10.2019

Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.