Strona główna > Rosja > Rosja – Katastrofalna sytuacja w systemie emerytalnym

Rosja – Katastrofalna sytuacja w systemie emerytalnym

Urzędnicy rządu federalnego szamocą się w histerii ponieważ nie mogą zdecydować się na poinformowanie obywateli kraju o prawdziwej sytuacji. Dzisiejszy dzień zapisał się kolejną podłą decyzją Rady Ministrów w odniesieniu do rosyjskich starców.

a

Zamiast uzupełniającej indeksacji emerytur otrzymają oni jednorazowo po 5 tysięcy rubli, ale i to dopiero w styczniu 2017 roku. Rząd zamienił drugą indeksację emerytur na ten ochłap, który będzie wypłacony dopiero na początku przyszłego roku. To nie tylko jest łotrostwo ale jest to także splunięcie w twarz starszemu pokoleniu rosyjskich obywateli!

UWAGA! Zaleca się włączenie tłumaczenia video za pomocą automatycznego translatora.

Tchórzostwo i głupkowatość! Oto jest plaga i klęska obecnych funkcjonariuszy państwowych, którzy w państwie odpowiadają za gospodarkę i stabilność społeczną. Boją się oni publicznego przyznania, że system emerytalny Rosji jest w katastrofalny położeniu. Biliony rubli niezbędne do pokrycia deficytu budżetowego Funduszu Emerytalnego Federacji Rosyjskiej teraz nadchodzą z federalnego budżetu w postaci bezpośrednich transferów. Ale budżet Rosji już sam jest jak za krótka kołdra.

W 2015 roku rząd wstrzymał obowiązywanie ustawy przewidującej indeksację emerytur na poziomie inflacji z roku ubiegłego. W rezultacie w lutym 2016 roku emerytury zostały podniesione nie o 12,9% a jedynie o 4%. Później szef rządu, Dmitrij Miedwiediew, nazwał obniżoną indeksację emerytur „środkiem tymczasowym” i obiecał powrócić do poprzedniego trybu.

Dzisiaj jest już to jasne, że szef rządu nie dotrzymuje danego słowa! Chociaż na Krymie, tak przynajmniej wygląda, był on bardziej szczery kiedy powiedział, że „pieniędzy nie ma ale wy się trzymacie”.

Ministerstwo Finansów Federacji Rosyjskiej - Posiedzenie robocze o temacie przewodnim "Nic nie robić a zarobić"
Ministerstwo Finansów Federacji Rosyjskiej – Posiedzenie robocze o temacie przewodnim „Nic nie robić a zarobić”

Na podstawie: http://dsnmp.ru/tsargrad-tv-situatsiya-v-pensionnoy-sisteme-rossii-katastrofichna-video/

Data publikacji: 11.10.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.