Strona główna > Rosja > Rosja – Nie karać rodziców za odmowę mordowania dzieci szczepionkami !

Rosja – Nie karać rodziców za odmowę mordowania dzieci szczepionkami !


Rzecznik Praw Dziecka przy prezydencie Federacji Rosyjskiej, Anna Kuzniecowa, wystąpiła przeciwko karaniu rodziców, którzy nie wyrazili zgody na szczepienia swoich dzieci.

a,a

Rzecznik Praw Dziecka przy prezydencie Federacji Rosyjskiej, Anna Kuzniecowa, nie zgodziła się z inicjatywą Ministerstwa Zdrowia o zmianie opłat za zwolnienia lekarskie dla tych rodziców, których dzieci zachorowały z powodu odmowy zaszczepienia dziecka, wyraziwszy nadzieję, że do realnego wcielenia w życie tej inicjatywy nie dojdzie.

Wcześniej w programie „Itogi niedieli” na telewizyjnym kanale НТВ (NTV) minister Ministerstwa Zdrowia, Wieronika Skworcowa, oświadczyła, że Ministerstwo Zdrowia Federacji Rosyjskiej rozpatruje możliwość nowelizacji wysokości zapłaty za zwolnienia z pracy dla tych rodziców, których dzieci zachorowały z powodu odmowy zaszczepienia ich.

„Rozumiem dążenie Ministerstwa Zdrowia do wzmocnienia profilaktyki w kwestii zachorowań ale nie mogę zgodzić się z inicjatywą „karania” rodziców nie zaszczepionych dzieci poprzez nieopłacanie zwolnień dla opieki i ich leczenia. W ostatecznym wyniku ucierpią znowu dzieci bo nie otrzymają należytej opieki jeżeli rodzic zdecyduje się pozostać w pracy i nie brać zwolnienia na opiekę nad swoim synkiem lub córeczką” – Kuzniecowa napisała na swoim Facebook’u.

Kuzniecowa zauważyła także, że ten temat może wywołać żądania rodziców w sprawie zwrotu im środków na leczenie dzieci, które zostały zaszczepione i, na przykład, zachorowały.

„Niezrozumiałe jest także i to w jaki sposób będzie określana wina rodzica i na czym będzie bazować pewność lekarza albo specjalisty Funduszu Ubezpieczenia Społecznego, że dziecko zachorowało z powodu nie wykonanego szczepienia. No i najważniejsze. Kara nie może być bodźcem do troski o zdrowie. Co najwyżej to może doprowadzić tylko do powiększenia liczby tych, którzy na czas nie wzywają lekarza i zajmują się domowym leczeniem swoich dzieci” – dodała Kuzniecowa.

Rzeczniczka Praw Dziecka wezwała do tego żeby „nie zapominać najważniejszej zasadzie przysięgi Hipokratesa, którą składa każdy lekarz ażeby powstrzymywać się przed czynieniem jakiejkolwiek szkody i niesprawiedliwości”. Kuzniecowa oświadczyła także, że poprosi Ministerstwo Zdrowia o wyjaśnienie stanowiska w celu przedyskutowania go, w tym także w ramach Rady Społecznej przy Rzeczniku Praw Dziecka.

„Jednocześnie mam nadzieję, że do rzeczywistej realizacji tej inicjatywy nie dojdzie” – ona podsumowała.

UWAGA! Zaleca się przetłumaczenie video za pomocą automatycznego translatora.

Źródło: https://ria.ru/society/20170918/1504976534.html

Za: http://protivkart.org/main/11149-kuznecova-vystupila-protiv-nakazaniya-roditeley-ne-sdelavshih-privivki-detyam-video.html

Publikacja 19.09.2017

Tłumaczenie Tamara

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *