Strona główna > Rosja > Rosja – Judeosatanistom żyje się świetnie…

Rosja – Judeosatanistom żyje się świetnie…

W różnych dzielnicach Moskwy otwarto już 32 mini-synagogi judeosatanistycznej sekty Chabad Lubawitch.

W Federacji Gmin Żydowskich Rosji, jednoczącej z reguły wyznawców ruchu „Chabad Lubawicz”, planuje się otwieranie nowych mini-synagog w różnych częściach stolicy Rosji. 
„W Moskwie, mamy już 32 mini-synagogi, inaczej beit chabady, na które zapotrzebowanie jest znacznie większe, a my będziemy otwierać podobne ośrodki w dalszym ciągu w różnych częściach Moskwy ” – powiedział 31 października przewodniczący FJC (Federacji Gmin Żydowskich) Rosji, Alieksandr Boroda podczas transmisji na żywo w sieci społecznościowej „Instagram”.
Wcześniej, jak donosi agencja Interfax (interfax.ru), Boroda podkreślał, że moskiewscy żydzi potrzebują synagog „z pieszym dostępem”, ponieważ zgodnie z prawem żydowskim transport nie jest dozwolony w szabat i święta.
„Tak więc, aby uczestniczyć w synagodze w ważnych modlitwach, członkowie wspólnoty powinni mieszkać od niej w odległości pieszego spaceru. Z tego powodu wielu ludzi religijnych zmuszonych jest wynajmować mieszkanie w pobliżu istniejących synagog, ale także rozumiemy, że może to być związane z wieloma osobistymi trudności, dlatego konieczne jest otwieranie małych synagog, dla wspólnot w tych rejonach, w których w ogóle nic nie ma” – wyjaśnił.  Boroda.
Za: https://3rm.info/main/77689-satanistam-na-rusi-horosho-zhivetsja-uzhe-32-mini-sinagogi-dvizhenija-habad-ljubavich-otkryty-v-raznyh-rajonah-moskvy.html
Data publikacji: 31.10.2019
Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.