Strona główna > Rosja > Rosja – Jednym krew i łzy a innym super-jachty

Rosja – Jednym krew i łzy a innym super-jachty

Jednym wojna a innym złote interesy…Miliarderzy zwiększyli wydatki na zakupy towarów luksusowych, takich jak super-jachty. Rosja na pierwszym miejscu.

Najbogatsi ludzie planety w 2015 roku, pomimo kryzysu, znacznie zwiększyli wydatki na zakupy takie jak super-jachty o długości ponad 24 metrów, pisze „Forbes”, powołując się na badanie „The Wealth Report”.

a15

Ogólnie wydatki na tę rozrywkę wzrosły o 40% (liczb absolutnych nie podaje się). Według dyrektora generalnego stoczni budującej super-jachty Y.Co, Charliego Birketa, którego cytuje czasopismo, wielkość sprzedaży zbliżyła się do poziomu tego z początku lat 2000-nych. Oczekuje on, że do końca bieżącego roku będą sprzedane super-jachty w ilości 48 sztuk i o długości powyżej 100 metrów.

Według Birketa, zmienia się także moda na design . Jeżeli wcześniej bogacze woleli statki z kilkoma pokładami to obecnie zamawiają super-jachty z jednym przestronnym pokładem. Także, według jego słów, kupujący są coraz młodsi.

Według opublikowanego, przez magazyn „Forbes”, kolejnego ratingu miliarderów, liczba bogaczy w świecie w ciągu ubiegłego roku uległa zmniejszeniu a ich łączny majątek zmniejszył się o 570 miliardów dolarów w stosunku do roku 2014 i wynosi obecnie prawie 6,5 biliona dolarów.

W 2015 roku i na początku 20116 roku przestrzeń informacyjna pstrzyła się od doniesień o sprzedaży, zakupach i konfiskatach wspaniałych jachtów.

W lutym bieżącego roku informowano, że policja włoska skonfiskowała u podejrzanego o związki z mafią jach „Czarny Płomień”, wcześniej należący do dyktatora Benito Mussoliniego.

W styczniu we Francji został wystawiony na sprzedaż jacht należący do premiera Wielkiej Brytanii, Winstona Churchilla. Statek wyceniono na 2 miliony euro.

W grudniu ubiegłego roku (rosyjskie) „Wiedomosti” pisały, że zdecydował się na sprzedaż swojego 56-metrowego jachtu „Annaeva”, właściciel holdingu alkoholowego „Roust” i banku „Russkij standart”, Rustam Tariko.

„Rosjanie” wysunęli się na pierwsze miejsce w świecie co do liczby posiadanych super-jachtów. Według tej gazety, do obywateli Rosji należy 18 ze 101 super-jachtów, na drugim miejscu znajdują się obywatele USA a 16 super-jachtami a na trzeci obywatele Arabii Saudyjskiejz 10 super-jachtami.

Dwa miesiące wcześniej, we wrześniu 2015 roku, niedaleko niemieckiego miasta Kiel, zwodowano 143-metrowy super-jacht „Sailing Yacht A”, zbudowany dla „rosyjskiego” biznesmena Andrieja Mielniczienko (posiadacza „Jewrochim”, SUEK i „Sibirskaja Gienieriruszczaja Kompania”). Koszt budowy statku ocenia się na 400 milionów dolarów.

a16

Za: http://3rm.info/main/61798-komu-voyna-a-komu-mat-rodna-milliardery-uvelichili-traty-na-pokupku-superyaht-rossiya-na-pervom-meste.html

Data publikacji: 5.03.2016

Tłumaczenie Tamara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *