Strona główna > Rosja > Rosja i NATO wspólnie zwalczają nacjonalizm

Rosja i NATO wspólnie zwalczają nacjonalizm

Komentarz: Przeczytaj koniecznie: List otwarty rosyjskiego nacjonalisty do Putina

Pytanie: gdzie Rosja i NATO wspólnie zwalczają nacjonalizm? Odpowiedź: wszędzie tylko nie w Izraelu.

„27 maja 1997 r. na szczycie NATO w Paryżu we Francji NATO i Rosja podpisały akt założycielski w sprawie wzajemnych stosunków, współpracy i bezpieczeństwa, mapę drogową dla przyszłej współpracy NATO-Rosja.”

Cytat z aktu założycielskiego:

„NATO i Rosja wychodzą z założenia, że wspólny cel wzmocnienia bezpieczeństwa i stabilności w obszarze euroatlantyckim dla korzyści wszystkich krajów wymaga reakcji na nowe ryzyko i wyzwania, takie jak agresywny nacjonalizm”

www.nato.int/cps/cn/natohq/official_texts_25468.htm

Cyt:”Rada NATO-Rosja (NRC) została ustanowiona na szczycie NATO-Rosja w Rzymie 28 maja 2002 r. deklaracją „Stosunki NATO-Rosja: nowa jakość”. Deklaracja rzymska opiera się na celach i zasadach aktu założycielskiego NATO-Rosja z 1997 r. w sprawie wzajemnych stosunków, współpracy i bezpieczeństwa, który pozostaje formalną podstawą stosunków NATO-Rosja. NRC zastąpiło Stałą Wspólną Radę (PJC), forum konsultacji i współpracy stworzone przez akt założycielski NATO-Rosja z 1997 roku.”

Tegoroczna pierwsza sesja NRC odbyła się 25 stycznia 2019 jak poinformował TASS.

//BRUKSELA, 21. stycznia / TASS /. Tegoroczna pierwsza sesja Rady NATO-Rosja (NRC) na szczeblu ambasadorów odbędzie się 25 stycznia w Brukseli, służba prasowa NATO poinformowała TASS w poniedziałek.

„Po konsultacjach z Rosją, uzgodniliśmy, że 25 stycznia 2019 r. W Kwaterze Głównej NATO w Brukseli odbędzie się posiedzenie Rady NATO-Rosja na szczeblu ambasadorów. Rząd ”- podało źródło.

Strony mają omówić sytuację w dziedzinie bezpieczeństwa i przejrzystości wojskowej w Europie, a także sytuację w Afganistanie. Strony potwierdzą również swoje stanowisko w sprawie konfliktu ukraińskiego.//

//tass.com/world/1040965

Struktura Rady NATO – Rosja

www.nato.int/nrc-website/media/65228/nrc_structure-external.pdf

Arjanek

Za: http://arjanek.neon24.pl/post/148063,rosja-i-nato-wspolnie-zwalczaja-nacjonalizm

P.S. „Nie mam wątpliwości, że ożywienie i sukces dzisiejszego życia żydowskiego w Rosji jest zasługą byłego prezydenta Rosji pana Putina.” –  Berel Lazar

(…)

2 thoughts on “Rosja i NATO wspólnie zwalczają nacjonalizm

 1. „Putin nie jest naszym prezydentem. Jest reliktem sowieckiego systemu, odbitym od totalitaryzmu. Zaś cała jego wewnętrzna i zagraniczna polityka wspiera wyłącznie polityczne elity (które zachęcają i go wspierają) by zachować ich dochody i wpływy.”

  http://szturm.com.pl/index.php/miesiecznik/item/247-putin-nie-jest-naszym-prezydentem-wywiad-z-liderem-rosyjskiej-organizacji-b-a-r-s-aleksandrem-orszulewiczem

  „Nacjonaliści domagają się od lat zakończenia konfliktu na wschodniej Ukrainie oraz krytykują neosowietyzm, szowinizm i imperializm, który reprezentują rządy Władimira Putina.”

  https://medianarodowe.com/marsz-nacjonalistow-rosji-skandowano-putin-zlodziej/

  „Pokazowe procesy i represje nie są w stanie zatrzymać naszych rosyjskich kolegów. Nacjonaliści na ulicach w dalszym ciągu protestują przeciwko oligarchicznemu reżimowi Putina i jego kliki.”

  http://www.nacjonalista.pl/2018/03/12/ruscy-nacjonalisci-rosja-bez-putina-narodowa-rewolucja/

  LIST ROSYJSKIEGO NACJONALISTY DO PUTINA:

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/list-otwarty-rosyjskiego-nacjonalisty-putina-2016-11

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.