Strona główna > Rosja > Rosja – Duma Państwowa odrzuciła kolejną inicjatywę zmniejszenia ilości aborcji

Rosja – Duma Państwowa odrzuciła kolejną inicjatywę zmniejszenia ilości aborcji

Duma Państwowa Federacji Rosyjskiej odrzuciła projekt ustawy według której lekarze byliby zobowiązani do informowania rodziców o aborcji ich niepełnoletnich córek w wieku od 15 do 18 lat.

a9

Projekt ustawy był złożony do Dumy Państwowej przez Zgromadzenie Ustawodawcze Autonomicznego Okręgu Jamało-Nienieckiego.

Według obowiązującego w Federacji Rosyjskiej prawa, poczynając od wieku 15 lat, dzieci będące niepełnoletnimi, mogą samodzielnie określać jakie usługi medyczne są dla nich niezbędne. Do tego rodzaju „usług” prawodawstwo Federacji Rosyjskiej zalicza także morderstwa nienarodzonych dzieci, tak zwaną aborcję.

Zauważmy, że autorzy projektu ustawy nawet nie próbowali postawić kwestię zakazu aborcji dla niepełnoletnich. Co byłoby logiczne i właściwe. Rozumieli, że ich inicjatywa z całą pewnością będzie obalona. Oni jedynie probowali zmniejszyć ilość dzieciobójstw w nadziei, że chociaż niektórzy rodzice zdołają wyperswadować swojej córce morderstwo ich wnuka.

Jednakże Komisja Dumy Państwowej ds. Ochrony Zdrowia stwierdziła, że mordować dzieci wolno ale naruszać poufność danych intymnego życia niepełnoletnich nie wolno. To znaczy, że wszystkie gadki władz Federacji Rosyjskiej i deputowanych do Dumy Państwowej o „tradycyjnych wartościach” zostały publicznie puszczone w niepamięć po raz kolejny. Aborcje w Rosji ciagle pochlaniają miliony istnień ludzkich.

a11

Za: http://www.rusimperia.info/news/id26075.html

Data publikacji: 30.12.2015

Tłumaczenie: Tamara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.