Strona główna > Rosja > Rosja – Dugin o Putinie i Noworosji

Rosja – Dugin o Putinie i Noworosji

Profesor Alieksandr Dugin udzielił wywiadu telewizji „Novostnyj front” w którym to wywiadzie powiedział, że „rosyjski prezydent prowadzi „całkowicie błędną” politykę, której ofiarą padnie on sam”.

aabb

„Obiema rękoma przygotowuje sobie Majdan i swoje własne obalenie, właśnie dzięki swoim kompromisom na Ukrainie, dzięki przekazaniu Noworosji tym ludziom, którzy mogą tylko wszystko rozwalić i zaprzepaścić i dlatego są oni tam zainstalowani.

Putin teraz prowadzi politykę całkowicie błędną a ofiarą, w pierwszej kolejności, będzie on sam. Jeżeli człowiek podjął decyzję popełnienia samobójstwa, jeżeli on sam zdecydował siebie obalić i wybiera się do Haagi, to przy tej pełni władzy, którą on sam posiada, przeciwdziałanie temu jest bezsensem” – powiedział Dugin w telewizyjnej rozmowie z gospodarzem programu „Na samom dielie”, Siergiejem Wiesiołowskim.

W opinii euroazjatologa, na Kremlu żadnego zwrotu w kierunku konserwatywnej polityki nie było, Putin, tak jak poprzednio, pozostaje zwolennikiem liberalnej gospodarki i partnerskiej współpracy z Zachodem.

„Ja widzę, że my zdradzamy Noworosję, zdradzamy „Rosyjską wiosnę” i uważam, że jest to katastrofa. Żadnego „przebiegłego planu” nie było, nie ma, i ci ludzie, którzy wierzyli w niego, to są ludzie albo bardzo naiwni, albo po prostu odpracowywali tanie granty, po prostu łgali nam wszystkim. Tego planu nie ma, Putin jest zagubiony i nie zamierza zodważnieć i ratować Noworosję, on jeszcze, jak się okazuje, nie stracił złudzeń co do liberalnej gospodarki i co do Zachodu” – podkreślił profesor Dugin.

W opinii Dugina Putin jest dzisiaj zajęty swoim własnym demontażem. Zdrada i porzucenie Noworosji oznacza wojnę o Krym w przyszłości. Putin opuścił ręce po przyłączeniu Krymu. Niemożliwością jest uratować tego kto sam nie chce się uratować.

Za: http://www.rusimperia.info/news/id22114.html

Data publikacji: 3.01.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *