Strona główna > Rosja > Rosja – Chorzy powyżej lat 70 na śmietnik !

Rosja – Chorzy powyżej lat 70 na śmietnik !

Pacjenci w podeszłym wieku (ponad 70 lat) będą mieli zakaz samodzielnego udawania się do lekarza! Zanim udadzą się do lekarza to najpierw będą musieli skonsultować się z felczerem albo z pielęgniarką, którzy ocenią stan ich zdrowia i zadecydują czy potrzebują oni pomocy lekarskiej!

a0

Taki wniosek został wprowadzony przez rząd Federacji Rosyjskiej do pakietu programowego „Strategia działań w interesach obywateli starszego pokolenia Federacji Rosyjskiej do 2025 roku”.

„Może jest to i właściwe, żeby zrozumieć, dokąd skierować człowieka żeby on nie tracił czasu i na próżno nie siedział w kolejkach a także żeby nie zajmował tych specjalistów do których nie potrzeba chodzić” – popiera inicjatywę rządu członek Rady Federacji Walierij Riazanskij. Cytuje jego słowa gazeta „Izwiestia”. W opinii senatora w ten sposób starsze pokolenie będzie mogło otrzymywać natychmiastową pomoc medyczną.

Jednocześnie „Strategia…” ma swoich krytyków, którzy uważają, że kierowanie starych ludzi do średniego personelu medycznego jest naruszeniem ich praw. Jak mówi profesor Katedry Pracy i Polityki Społecznej RANHiGS (Rosyjska Akademia Gospodarki Narodowej i Administracji przy prezydencie Federacji Rosyjskiej – tłum.) Liubow Chrapylina, na skargi starych ludzi, którzy chodzą do przychodni, reakcje są takie jak na typowych pacjentów i dlatego nie chce się zabierać czasu lekarzom.

„Ale rodzi się pytanie, na ile ci, którzy to proponują, w ogóle wiedzą co to jest geriatria i geriatryczne aspekty pomocy” – powiedziała Chrapylina. Poproszeni przez gazetę eksperci o wyrażenie swoich opinii, twierdzą, że trzeba iść drogą nie dyskryminacji starych ludzi, odmawiając im przyjęcia przez specjalistę, ale trzeba zwiększać kadrowy potencjał rosyjskiej opieki zdrowotnej.

a00a

Źródło: http://trktvs.info/pozhilym-patsientam-starshe-70-let-zapretyat-obrashhatsya-k-vrachu-samostoyatelno/

Na podstawie: http://protivkart.org/news/9465-pozhilym-pacientam-starshe-70-let-zapretyat-obraschatsya-k-vrachu-samostoyatelno.html

Data publikacji: 12.12.2016

Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.